خانه / مقالات سئو / آموزش ایمیل مارکتینگ حرفه ای

آموزش ایمیل مارکتینگ حرفه ای

آموزش ایمیل مارکتینگ حرفه ای

بازاریابی با ایمیل مارکتینگ

تیم اکسپرت سئو امروز هم با شماست با مقاله آموزش سئو سایت با موضوع جذاب بازاریابی ایمیلی.

حتما شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که کسب و کار اینترنتی خود را آغاز کرده اید و به دنبال راه جذب مشتری و به نوعی همان بازاریابی اینترنتی هستید. همانطور که میدانید بازاریابی اینترنتی این روزها بسیار داغ است. تکنیک های فروش و جذب مشتری همه برای ما آماده شده تا بتوانیم در دنیای مجازی نیز کسب و کار خود را گسترش دهیم. در این مقاله میخواهیم تکنیک های ایمیل مارکتینگ یا همان بازاریابی ایمیلی را به شما آموزش دهیم.

آموزش ایمیل مارکتینگ حرفه ای

ایمیل مارکتینگ به زبان گوگل

موتور جستجوی گوگل ایمیل مارکتینگ را اینگونه تعریف میکند و میگوید ایمیل مارکتینگ نوعی بازاریابی مستقیم است که توسط ایمیل پیام هایی برای فروش محصولات یا خدمات و جمع آوری هزینه به افراد ارسال میشود.

ایمیل مارکتینگ هم چنین وسیله ای برای ارتباط مستقیم صاحبان کسب و کار با مشتریان است. ایمیل مارکتینگ را میتوان هر ایمیلی دانست که مشتریان واقعی را حفط کند و یا افرادی که هنوز مشتری شما نیستند یا حتی اصلا با برند و خدمات شما آشنا نیستند را تبدیل به مشتری کند. قبل از اینکه هر توضیح اضافه ای در مورد ایمیل مارکتینگ بدم باید خدمت تان عرض کنم که این اقدام گزینه خوبی برای سئو سایت و بهینه سازی نیز می باشد.

خب تا اینجا فرض میکنیم که همه چیز طبق روال است. شما پیامی برای انتقال دارید. مخاطبان و خریداران محصولات خود را دارید. حال به اینجا میرسید که این پیام را چگ.نه به مخاطبین خود ارسال کنید؟! چگونه مطمئن شوید که پیام تان به دست مشتری رسیده است؟! آیا مشتری آن را خوانده است؟! بازخورد مشتری چگونه است؟! آیا برای خرید راغب میشود؟! و هزاران سوال دیگر که شاید به ذهن تان خطور کند.

آموزش ایمیل مارکتینگ حرفه ای

ایمیل مارکتینگ یا همان بازاریابی ایمیلی به روشی گفته میشود که میتوانید از آن طریق پیام خود را به کاربران منتقل کنید و در صورتیکه کمی تحقیق کنید درباره ارسال ایمیل تبلیغاتی میتوانید به تمامی سوالات فوق پاسخ مناسب دهید. در صورتی که اطلاعات کاقی در مورد ارسال ایمیل جمع آوری کنید قادر خواهید بود که ایمیل هایتان را مستقیم به اینباکس مخاطبین انتقال دهید و ارسال موفقی داشته باشید. ولی باز هم تاکید میکنم , باید برای ارسال ایمیل اطلاعات کافی داشته باشید یا از کسانی که کارشان ارسال ایمیل تبلیغاتی هست کمک بگیرید.

از نظر هزینه هم باید خدمت تان عرض کنم که این شکل از تبلیغات نسبت به سایر تبلیغات با توجه به بازخوردی که دارد بسیار پایین است. سایر تبلیغات چه جوابی از آن بگیرید چه نگیرید هزینه های گزافی در پی خواهد داشت.

یادتان باشد که بازاریابی ایمیلی همانند سایر انواع بازاریابی یک قانون دارد :

اجازه گرفتن از کاربران مهم است

اگر شما جزو کاربران فعال اینترنت باشید حتما برای شما روزانه تعدادی ایمیل های تبلیغاتی ارسال میشود بدون اینکه هدفی داشته باشند یا حتی از طرف فروشگاه هایی که از آن خرید کرده یا عضو خبرنامه آن ها شده اید. به هرحال اگر تمایلی به دریافت چنین ایمیل هایی نداشته باشید حتما با آنها برخورد میکنید به همین دلیل است که عرض کردم که اجازه از کاربران داشتن جزو قوانین اصلی ایمیل مارکتینگ است.

یک روش برای جلب نظر کاربران و رضایت آنها از دریافت خبرنامه سایت ایجاد فرم عضویت در خبرنامه است که کاربر با رضایت خود آن را پر میکند و به شما این اجازه را میدهند که برای ارتباط با آنها از طریق آدرس ایمیل شان اقدام نمایید. باید این نکته را نیز خدمت تان عرض کنم که در بازاریابی اینترنتی به دلیل نداشتن ارتباط مستقیم با کاربر , اعتماد سازی و جلب رضایت خریدار امریست مهم و واجب. این نکته را برای این خدمت تان عرض کردم که فراموش نکنید فروختن آدرس های ایمیل کاربران به افراد دیگر کاریست غیر اخلاقی و نتایج منفی در آینده برای شما در پی خواهد داشت.

آموزش ایمیل مارکتینگ حرفه ای

بررسی و تحلیل آماری ایمیل مارکتینگ

در بازاریابی ایمیل مارکتینگ اندازه گیری و بررسی ایمیل های ارسالی بسیار مهم است. به همین دلیل عرض کردم که باید اطلاعات کافی و دانش لازم را در ابتدا کسب نمایید. وگرنه نمیتوانید آمار های دریافتی را به درستی تحلیل نمایید. دقت کنید که دانشی که افراد زیادی برای این راه کسب کرده اند هم زمان هم هزینه زیادی برداشته است پس به راحتی نمیتوانید آن را کسب کنید. اگر فکر میکنید دانش تان هنوز به حدی نرسیده است که بتوانید آمارهای ایمیل مارکتینگ را تحلیل کنید.

خب این مقاله را تا همینجا به پایان میرسانیم انشالله در مقالات آموزش سئو بعدی اکسپرت سئو این مبحث را ادامه خواهیم داد و مقالات آموزشی بیشتری خواهیم گذاشت. 🙂

موفق و پیروز باشید

یا حق

درباره ی نویسنده

همچنین ببینید

آموزش سئو حرفه ای سایت

آموزش سئو حرفه ای سایت

آموزش سئو حرفه ای سایتReviewed by ali khazraei on Jul 25Rating: 5.0آموزش سئو حرفه ای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.