خانه / مقالات سئو / آموزش تولید محتوای سایت

آموزش تولید محتوای سایت

یکی از مواردی که در سئو سایت بسیار مهم است تولید محتوای مناسب و غیر تکراری میباشد. این امر میتواند در کنار طراحی سایت حرفه ای و سئو و بهینه سازی سایت میتواند تاثیر بالایی در جذب کاربران و داشتن مشتری های وفادار داشته باشد. در این مقاله اکسپرت سئو سعی دارد که مروری بر تولید محتوای جدید و بازاریابی از طریق تولید محتوا داشته باشد.

بازاریابی محتوا در واقع بازاریابی میباشد که با خلق و ایجاد محتوای جدید و غیرتکراری سعی به ایجاد ارتباط با مشتری دارد. این  نوع بازاریابی با سعی بر توضیحی صریح و قابل درک برای مخاطبین سعی بر جذب آنها و تبدیل مخاطبین به مشتری واقعی دارد.

در بازاریابی محتوا , تولید محتوا به گونه ای انجام میشود که مورد نظر مخاطب خاص باشد. و آن کاربر به دنبال آن کالا یا خدمات باشد و با این کار ترغیب به خرید و استفاده از آن محصول کند. و هدف نهایی در بازاریابی محتوا تبدیل شدن کاربران سایت به مشتری میباشد.

آموزش تولید محتوای سایت

در بازاریابی محتوا جذب و بعد از آن نگه داشتن مشتری بسیار اهمیت دارد. باید آنقدر سعی در تولید محتوای با ارزش و مطلوب و غیر تکراری کنید که مشتری حتی اگر خواهان چیزی نباشد تغییر عقیده دهد و ترغیب به خرید محصول جدید یا تمدید و ارتقای محصول و سرویس خود شود.

بازاریابی محتوا یعنی چه ؟

خب بیاییم با هم بازاریابی محتوا را معنا کنیم. همانطور که از اسم آن پیداست به گونه ای از بازاریابی گفته میشود که راهی را برای فروشندگان با تولید محتوای تبلیغاتی مناسب باز میکند و از طریق شعار های تبلیغاتی , کمپین های تبلیغاتی , پست های مختلف و جذاب در شبکه های اجتماعی برند خود را در ذهن مردم حک میکند. کاربران ناخودآگاه وقتی نام یک برند را همه جا بشنوند , همه جا ببینند و شاهد فعالیت های آن شرکت و مجموعه باشند راغب به استفاده از محتوای آن شرکت خواهند شد. و وقتی که شرکت و فروشگاه بتوانند محتوایی جذاب تولید کنند , سوالات کاربران را پاسخ گو باشند , کاربران را به چالش دعوت کنند.

 بی شک آن کاربران تبدیل به مشتری آن مجموعه خواهند شد. بی شک این اقدام در سئو سایت فروشگاه نیز بی تاثیر نخواهد بود. وقتی شما بتوانید همه جا از فعالیت های خود سخن بگویید , محتوای عالی ایجاد کنید و کاربران را تشویق به مطالعه و اشتراک گذاری مطالب سایت خود نمایید بی شک کمک زیادی به سئو و بهینه سازی سایت خود کرده اید.

آموزش تولید محتوای سایت

قابل به ذکر است که در بازاریابی محتوا باید به خواسته های کاربران دقت زیادی کرد. اینکه کاربران و مخاطبان شما در اصل چه چیزی نیاز دارند . خلا ها را بیابید.  بازاریابی محتوا صرفا قیمت گذاری روی محصولات و مانور روی فروش کالا نیست بلکه باید تاثیر ذهنی بر افراد بگذارد.  باید بتوانید احساسات , هیجان ها , باور های کاربران را متحول نمایید.

در تعاریف دیگر نیز میتوان گفت که بازاریابی محتوا در مقابل تبلیغات قرار دارد.  این مورد برای فراهم کردن محصولاتی برای کاربر است که واقعا نیازمند آن محصول و سرویس است. در این زمان شما به جای تبلیغات در مورد محصول میتوانید اطلاعات لازم و تجربیات خود را به صورت مطالبی در اختیار کاربران بگذارید و این دقیقا چیزی است که کاربران به دنبال آن هستند.

در آخر این نکته را تاکید میکنم که در انتخاب مضمون و محتوای تولید شده نهایت دقت را داشته و همیشه سعی کنید خودتان را بجای خواننده آن مطلب قرار دهید. چیزی که باید بداند را به وی منتقل کنید.

این مقاله آموزشی سئو نیز به پایان رسید. با اکسپرت سئو و مقالات آموزش سئو بیشتر همراه باشید.

موفق باشید همراهان همیشگی 🙂

درباره ی نویسنده

همچنین ببینید

آموزش سئو حرفه ای سایت

آموزش سئو حرفه ای سایت

آموزش سئو حرفه ای سایتReviewed by ali khazraei on Jul 25Rating: 5.0آموزش سئو حرفه ای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.