خانه / آموزش سئو / چرا استفاده از Captcha روی سایتتان ایده بدی است

چرا استفاده از Captcha روی سایتتان ایده بدی است

چرا استفاده از Captcha روی سایتتان ایده بدی استReviewed by ali khazraei on Apr 18Rating: 4.5چرا استفاده از Captcha روی سایتتان ایده بدی استچرا استفاده از Captcha روی سایتتان ایده بدی است

Captcha با ما در اکسپرت سئو تا آخر این مطلب مهم در دسته بندی آموزش سئو سایت باشیدهمراه باشید احتمالا دومین چیز ناراحت کننده بعد از باز شدن ناگهانی صفحات، در وب است.به هرحال اگر اهمیت نمیدهید که کاربرانتان سایتتان را با عصبانیت ترک میکنند یا نه مهم نیست. Captcha یک جنبه دیگر هم دارد که میتواند برایتان بسیار مضر باشد، آنها تبدیل ها را میکشند. و این خیلی بد است زیرا مستقیما به جیبتان مربوط میشود.

هرزنامه ها بد هستند ولی Captcha نیز خوب نیست

در انتهای قرن، زمانی که وب با سرعت جت در حال توسعه بود، اسپم هم به سرعت رشد میکرد. اسپم به سرعت به کابوسی برای بسیاری از سایت ها تبدیل شد و متخصصان وب و سئو کاران با ناراحتی به دنبال راه حلی برای آن بودند. راه حلی که به سرعت پیشنهاد شد و Captcha نام گرفت( آزمایش کاملا اتوماتیک برای جدا کردن کامپیوتر و انسان). کار Captcha، متوقف کردن کار اسپم سازان بود.

هرچند که این هم هزینه داشت،  آنها نه تنها اسپم سازان را متوقف کرد بلکه انسان های قانونی را هم متوقف کرد.  چیزی که بدتر است، این است که Captcha نه تنها انسان ها بلکه موتورهای جستجو را هم متوقف میکند. اگر یک محتوا دارید که تنها وقتی Captcha اضافه میشود، در دسترس است، کاملا مشخص است که از دسترس موتورهای جستجو خارج است، حتی اگر آن را پیدا کنند هم نمیتوانند Captcha را پر کنند.. به سراغ سایت بعدی که بهتر است می روند.

در بدترین حالت، ناراحت کننده ترین چیز درمورد Captcha این است که زمانی که اگر درست بکار نروند، داده ها از دست خواهند رفت. در نظر بگیرید که وقتی Captcha نزدیک به غیر خوانا باشد بعد از اینکه آن را نادرست پر کردید، همه داده های فرم از بین خواهند رفت و کاربر عصبانی باید از ابتدا آغاز کند. شما چه فکر میکنید؟ چند تا از کابران دوباره آنها را پر میکنند تا فقط چیزی ازتان بخرند؟

Captcha از نظر استفاده بد هستند و همانطور که اشاره شد، ، اگر جلوی موتورهای جستجو برای فهرست کردن آنها را بگیرد، برای سئو هم بد میشود. هرچند که آسیب اصلی وقتی زده میشود که شما تبدیل را در نظر بگیرید. Captcha به راحتی تبدیل را میکشد و احتمالا این بدترین عیب آن در سئو است.

استفاده از captcha

از دست دادن تبدیل، حتی بدتر از اسپم است. ممکن است اسپم عصبانی کننده باشد اما تجارت شما را با کاهش تبدیل، نمیکشد. هرچند که نتیجه در هر سایت فرق میکند، زمانی که Captcha ها روشن هستند، میتواند تبدیل را به شدت کاهش دهد. برای مثال اگر در فرم عضویت یک روزنامه Captcha داشته باشید، میتواند مخاطبانتان را به نصف کاهش دهد زیرا بسیاری از کاربران خود را برای کار کردن با Captcha به زحمت نمی اندازند. اگر یک Captcha در یک سایت خرید داشته باشید هم مشکل ساز خواهد بود.

اساسا، هرچه Captcha سخت تر و ناخواناتر باشد، افت تبدیل هم بیشتر است. اگر این را باور ندارید، روی سایت خود آزمایش کنید و نتایج را بنویسید.

Captcha استاندارد که لازم است کاربران آن را با اعداد و حروف پر کنند قابل قبول تر از همه هستند اما باز هم استفاده از آنها سخت است. Captcha های صوتی و ویدیویی کشنده هستند زیرا کاربر یک دقیقه وقت لازم دارد تا آن را بشنود و یا ببیند و سپس پر کند. پس اصلا شوکه کننده نیست که Captcha های صوتی و تصویری، بیشترین نرخ افت کاربر را دارند.

راهکارهای Captcha

متاسفانه، هرچقدر هم که تکنولوژی پیشرفت کند، راه حل های واقعی Captcha به خوبی دیده نمیشوند. این به این معنی نیست که شما کاملا در برابر اسپم بی دفاع هستید. اینجا 3 راه آورده شده است:

کمتر از Captcha های ناراحت کننده استفاده کنید. جدا از انواع مختلف Captcha، چندتا هم وجود دارند که استفاده از آن قابل قبول است. برای مثال یک نمونه که کاربر بتواند یک ریاضی ساده (3+4) را حل کند و نتیجه را بنویسد. این مدل، حروف ناخوانا که کاربر را عصبانی میکند ندارد و اگر بتوانید از همین مدل استفاده کنید مشکل Captcha برای شما حل میشود.

Akismet و یا سایر ضد اسپم های دیگر را امتحان کنید. راهکار دیگری که دارید، استفاده از ضد اسپم است.اینجا انتخاب گسترده است و گزینه های شما به اینکه چه چیزی را میخواهید فیلتر کنید بستگی دارد. یکی از فیلترهای جهانی اسپم Akismet است که اگر تاکنون از آن استفاده نکرده اید، اکنون زمان آن رسیده که شروع کنید.

آیا زمان خلاص شدن از Captcha رسیده است؟

همانطور که دیدید، Captcha بد است و راهکارهای آن هم راه حل های خوبی نیستند  بنابراین تنها انتخابی که دارید خلاص شدن از Captcha است. در بسیاری موارد این بهترین حرکت خواهد بود؟؟ مثلا اگر اسپم زیادی نمیگیرید ولی Captcha تبدیل شما را ازبین میبرد، بهتر است از آن جدا شوید. 

درباره ی مدیر

علی خضرائی هستم وبمستر سایت اکسپرت سئو, 5 سال هست که در زمینه سئو فعالیت دارم

همچنین ببینید

سئو سایت شخصی

سئو سایت شخصی

یکی از زمینه های خدمات بهینه سازی سایت تیم ما سئو سایت شخصی میباشد که به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.