اکسپرت سئو

خانه / آموزش سئو / چطور رتبه SEO را با گوگل پلاس بالا ببریم

چطور رتبه SEO را با گوگل پلاس بالا ببریم

چطور رتبه SEO را با گوگل پلاس بالا ببریمReviewed by ali khazraei on Apr 18Rating: 4.5چطور رتبه SEO را با گوگل پلاس بالا ببریمچطور رتبه SEO را با گوگل پلاس بالا ببریم

برای دستیابی به رتبه بالا هر کاری که از دستمان بیاید انجام میدهیم. البته، حتی اگر بتوانیم، درست نیست که هر کاری را امتحان کنیم. کاری که درست است، انجام چیزی است که بر رتبه بندی تاثیر خیلی خوب دارد. G+، شبکه اجتماعی گوگل، این احتیاجات را برآورده میکند- بنظر می آید که در رتبه بندی معجزه میکند در حالیکه بعضی از افراد (بجز آنهایی که همه چیز را امتحان میکنند) ، کسانی که از شبکه های اجتماعی برای سئو استفاده میکنند، تلاش های خود را بر فیسبوک متمرکز میکنند زیرا آن معروف تر از G+ است. هرچند که مشخص شده که تلاش های ما در G+ بیشتر از فیسبوک نتیجه میدهد. دلیل آن اینجاست

گوگل پلاس

چرا گوگل پلاس برای سئو اهمیت ویژه دارد؟

در حالیکه گوگل هر ارتباط مستقیم با گوگل پلاس و فعالیت در آن را انکار میکند، خیلی وقت ها سایت های با رتبه خوب، فعالین خوبی در گ.گل پلاس دارند. در حالیکه در تئوری این میتواند یک تصادف پاک باشد، ولی نتایج حرف خودشان را میزنند. اینجا چند دلیل برای اینکه گوگل پلاس برای سئو مهم است آورده شده:

گوگل صاحب آن است و مهم نیست که قبول کنند یا نه، همانطور که شواهد نشان میدهد، معروف بودن در گوگل پلاس، فاکتور خیلی بزرگی برای رتبه خوب است.

بعضی از لینک ها را میشود دنبال کرد و آنها به ترفیع رتبه کمک میکنند. همه لینک ها خوب نیستند اما برخلاف بقیه سایت ها، حداقل لینک های"به اشتراک گذاشته شده"(لینک های زیر مطالب) خوب هستند، پس از آنها بهره ببرید. بعلاوه زمانی که مطلب جالبی میگذارید و آن را دوباره میگذارند، میتوانید چندین لینک را در یک صفحه بدست آورید.

لینک های گوگل پلاس، متن انکر مرتبط میگیرند. عنوان مطلب، متن انکر است(که مشخصا بهتر از "این را کلیک کن"، "اینجا" و یا متن های انکر کلی دیگر است) و این متن انکر طبیعی بنظر می آِد و به رتبه شما صدمه نمیزند.

به سرعت فهرست کردن همه صفحات نیز یکی دیگر از مزایا است. با اینکه درست است که گوگل در فهرست کردن همه سایت ها سریع است، این مزیت گوگل پلاس نسبت به فیسبوک و توییتر که همه محتوا از موتورهای جستجو مخفی میشود، قابل شکست نیست.

همانطور که میبینید، مزایای گوگل پلاس برای سئو چشم گیر هستند. پس، حتی اگر درمورد همه رسانه های اجتماعی شکاک هستید، مورد گوگل پلاس فرق میکند و خوب است که یکبار امتحانش کنید.

سئو و بهینه سازی

 

چطور از گوگل پلاس استفاده کنیم تا رتبه خوبی بیاوریم

گوگل پلاس با بقیه رسانه های اجتماعی متفاوت نیست، هرچند که ویژگی های خاص خودش را دارد. اینجا چند راهکار پایه ای برای استفاده درست از آن آمده است

 

  1. عضو گوگل پلاس شوید / فعال باشید

مشخصا، اگر هنوز در گوگل پلاس نیستید، اولین قدم عضویت در آن است. انجام این کار راحت است و شما را با جزئیات آن خسته نمیکنیم. بعد از اینکه عضو گوگل پلاس شدید، ببینید که دوستانتان و آشنایانتان هم هستند یا نهف آن را به حلقه خود اضافه کنید. میتوانید درهمان موقع مطلب بگذارید اما ابتدا بهتر است که مطالبی که دیگران گذاشته اند را بخوانید. به آنها نظر دهید، آنها را به اشتراک بگذارید، بعد ازآن میتوانید مطلب گذاشتن را شروع کنید.

  1. از حق نویسندگی گوگل استفاده کنید.

حق نویسندگی گوگل نیز یکی دیگر از خدماتی است که میتوانید در گوگل پلاس پیدا کنید. غلاوه بر ارزشمند بودن این ابزار برای محافظت از محتوا، به سئو هم کمک میکند. زمانی که مقاله های خود را به پروفایل خودتان در این ابزار اضافه میکنید، اسم شما در نتایج جستجو ظاهر میشود. این ممکن است باعث ترافیک نشود اما مطمئنا به شما کمک میکند تا شهرت خود را  بسازید.

  1. محتواهای خوب قرار دهید.

لازم به گفتن نیست که باید مطالب خوب بگذارید. محتوای با کیفیت کم نه تنها به اعتبار شما لطمه میزند بلکه ممکن است هیچ وقت دیده نشود. در شبکه های اجتماعی، تنها وقتی که دیده شوید، میتوانید از مزایا استفاده کنید زیرا در اینصورت ممکن است که محتوایتان به اشتراک گذاشته شوند. پس، قانون اصلی برای همه شبکه های اجتماعی در اینجا هم صدق میکند- مطلب نگذاشتن بهتر از مطلب بیهوده گذاشتن است.

  1. صفحه درباره خود را جذاب کنید.

صفحه های معرفی میتوانند خیلی خسته کننده باشند و شاید بخواهید از مال خودتان بگذرید اما این یک اشتباه بزرگ است. با گوگل پلاس، صفحه های معرفی بسیار مفیدند زیرا از این طریق میتوانید لینک به سایتتان، پروفایل بقیه شبکه های اجتماعی و یا حتی لینک به صفحه هایی که فکر میکنید جالب هستند را اضافه کنید. همه این تلاش ها بیهورد نیستند، پس آنها را انجام دهید.

  1. به پروفایلتان توجه کنید.

صفحه های معرفی تنها جزءی نیستند که باید بهشان توجه شود. علاوه بر آن، باید پروفایل گوگل پلاس خود را عالی کنید. همانطور که از تجربیاتتان در شبکه های اجتماعی دیگر میدانید، این اطلاعات برای موفقیت ضروری هستند. به همین دلیل باید همه اطلاعات مرتبط را پر کنید و آنها را به روز کنید.

 

  1. خود را در دسترس قرار دهید.

شبکه های اجتماعی برای کسانی که میترسند و یا مایل نیستند که ارتباط برقرار کنند مناسب نیست. اگر در شبکه های اجتماعی هستید یعنی نمیخواهید حضور خود را در آنجا مخفی کنید بلکه میخواهید حلقه دوستانتان،همکاران و آشنایانتان را گسترش دهید.برای به دست آرودن آن، باید خود را در دسترس قرار دهید، مثلا،راحت به حلقه بقیه اضافه شوید و مطالب خود را عمومی کنید. این موفقیت یک شبه شما را تضمین نمیکند اما زمانی که در دسترس هستتید و مطالب و پروفایلتان جالب هستند، شانس شما برای دیده شدن را افزایش میدهد.

گوگل پلاس یک جواهر واقعی برای SEO است. با وجود کارشناسان زیاد، دخالت خود گوگل، مزایای آن را پایین می آورد. گوگل پلاس به بسیاری از سایت ها برای بدست آوردن رتبه خوب کمک میکند. مسلما این نمیتواند یک تضمین برای موفقیت شما هم باشد اما امتحان کردن آن ارزش دارد. عاقلانه ترین کار، امتحان کردن برای یک سایت است، و ببینید که چطور کار میکند. اگر گوگل پلاس به شما جواب داد، آنگاه میتوانید استفاده از آن را به سایر سایت هایی که بهینه میکنید، گسترش دهید. البته، انتظار معجزه نداشته باشید. ار سایر تلاش های SEO شما ضعیف باشد، حتی گوگل پلاس هم نمیتواند آن را جبران کند.

درباره ی مدیر

علی خضرائی هستم وبمستر سایت اکسپرت سئو, 5 سال هست که در زمینه سئو فعالیت دارم

همچنین ببینید

مشاوره سئو

قبل از هر چیزی تشکر میکنیم بابت انتخاب تیم سئو ما به عنوان مشاور بهینه سازی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

expertseo expertseo 09364229726 contact.expertseo@yahoo.com