خانه / آموزش سئو / چطور مشتری SEO پیدا کنیم

چطور مشتری SEO پیدا کنیم

چطور مشتری SEO پیدا کنیمReviewed by ali khazraei on Apr 18Rating: 5.0چطور مشتری SEO پیدا کنیمچطور مشتری SEO پیدا کنیم

ممکن است یک نابغه سئو باشید اما اگر آن را برای زندگی انجام میدهید و نمیدانید چطور مشتری پیدا کنید، نه تنها هیچ کس قدر توانایی های شما را نخواهد دانست، بلکه از گرسنگی خواهید مرد. برای اینکه از این اتفاق جلوگیری کنید، چند راهکار برای بدست آوردن مشتری در اینجا آورده شده است.

دوباره فکر کنید، اگر واقعا نیاز دارید که تجارت سئو خود را رشد دهید.

ابتدا، قبل از اینکه تاکتیک ها را شروع کنیم، یک موضوع باید شفاف شود- آیا واقعا به مشتری نیاز دارید؟ شاید بنظر بیاید که همیشه مشتری جدید خوب است اما همیشه اینطور نیست.

شاید فکر کنید هرچه بیشتر، بهتر. زمانی که تجارت خود را رشد میدهید، از نظر کیفیت پایین خواهد آمد. برای مثال، آیا میتوانید همه خواسته های مشتری ها را برآورده کنید؟ اگر نه، چه چیزی شما را مطمئن میکند که اگر افراد درست را استخدام کنید میتوانید انتظارات مشتری ها را برآورده کنید؟ رشد تجارت خوب است اما لیست مواردی که بخاطر مدیریت ضعیف از دست رفته­اند، بسیرا زولانی خواهد شد و کار درستی نیست که این کار را انجام دهید، پس قبل از اینکه برای شکار مشتری های جدید عجله کنید، فکر کنید که آیا میتوانید از پس آنها بربیایید.

  1. توصیه شوید.

بعد از اینکه مطمئن شدید که مشتری جدید میخواهید، بیایید ببینیم که چطور آنها را پیدا کنیم. اولین تاکتیک این است که توصیه شوید. میتوانید از دوستان و آشنایان بخواهید که اینکار را انجام دهند اما بهترین توثیه کنندگان شما، مشتری های قبلی هستند. گاهی اوقات بعضی از مشتری هایی که راضی هستند، به شما ارجاع میدهند اما شاید خودتان از آنها بخواهید اینکار را انجام دهند. حتی میتوانید از آنها بخواهید تا درموردتان توصیه نامه بنویسند و در سایتتان قرار دهند.

2_صفحه های شغل SEO/Gig را بررسی کنید.

صفحات مشاغل SEO/gig مانند Craigslist، موقعیت بزرگی برای پیدا کردن مشتری هستند. میتوانید یک تبلیغ از خدماتتان در آنجا بگذارید و یا میتوانید به دنبال تبلیغ افرادی که به دنبال خدمات سئو هستند بگردید. همچنین علاوه بر صفحات عمومی مشاغل، میتوانید تبلیغات را در بسیاری از مکان های معروف سئو مانند WarriorForoum پیدا کنید.

3_یک سایت با کیفیت بالا انتخاب کنید.

سایت شما یک وسیله دیگر برای پیدا کردن مشتری است. باید یک سایت فوق العاده داشته باشید زیرا فرقی نمیکند که از چه راهی مشتری پیدا کنید، همیشه قبل از اینکه شما را استخدام کنند، به سایتتان نگاه خواهند کرد. اگر یک سایت نامرتب ببینند، انتظار نداشته باشید که با شما کار کنند. لازم به گفتن نیست که باید سایتتان رتبه خوبی داشته باشد. اگر سایت شما با کلمات کلیدیش هیچ جا پیدا نشودف چه کسی شما را استخدام خواهد کرد. اگر نتوانید سئو مناسبی برای سایت خود بکار ببرید، چه کسی به شما اطمینان خواهد کرد؟

4_همکاری با یک طراح/توسعه دهنده وب

تاکتیکی که میتواند برای شما مشتری های زیادی بیاورد، افزایش همکاری با یک طراح/توسعه دهنده وب است. میتوانند مستقیما برایتان مشتری بفرستند و شما هم میتوانید همین کار را برای آنها انجام دهید. بعلاوه اگر طراح / توسعه دهنده ای میشناسید و از کیفیت بالای کار آنها اطمینان دارید، مشکلی برای انجام SEO برای یک سایت با طراحی ضعیف که میدانیم یک کابوس است نخواهید داشت.

5_خدمات و نرخ خود را روی سایت فهرست کنید

نمیتوانید تحسم کنید که چقدر این کار خوب است! زمانی که مشتری ها دنبال کمک SEO میگردند و یک پیشنهاد خوب را میبینند”ما بهترینیم!!!!!!!” آنها بسیار راغب خواهند شد که با شما تماس بگیرند. پس خجالت نکشید و نرخ های خود را روی سایت بگذارید.

6_اشتراک و تخفیف ارائه کنید.

شما میتوانید تخیفیف و اشتراک هم ارائه کنید. برای مثال، میتوانید اگر یک مشتری برای دو سایت سئو سفارش دهد، قیمت را کم کنید. اشتراک هم خوب است زیرا برای شما ماهانه پول بدست می آورید و از آنجایی که SEO یک فعالیت پویا است، خوب است که اشتراک برای 5 یا 10 ساعت از هفته در ماه پیشنهاد کنید و اگر در یک ماه خاص بیشتر کار کردید، دستمزد اضافه بگیرید.

7_تا آنجاهیی که میتوانید شهرت مجانی بگیرید.

شهرت مجانی، تیر مستقیم به مشتری ها نیست اما کمک میکند تا اعتبار خود را بسازید که این باعث میشود تا به فرد مورد اعتماد مشتری ها تبدیل شوید. موقعیت های شهرت مجانی زیاد هستند و لازم نیست که همه آنها را امتحان کنید. یک تاکتیک پیشرفته، عضویت در سایت بعنوان کمک به خبرنگار است زیرا باعث میشود در انتشارات بسیار با کیفیت دیده شوید.

8_پست مهمان قرار دهید و به سیاتهای برتر نظر دهید.

پست مهمان هم تیر مستقیم نیست اما کمک میکند تا اعتبار خود را بسازد و بیشتر دیده شوید. به دنبال سایت های SEO بگردید و اگر در یک طبقه SEO تخصص دارید، برای سایت های درون آن طبقه، با متخصص وب تماس بگیرید و یک نوشته را بنویسید و کم کم یک حضور معتبر در وب را بدست آورید.

برای مثال،در روزهایی که سایت در مراحل ابتداییش بود، یکی از دوستان من عادت داشته که در SEOchat بنویسد. او به من گفت که زمانی که یک مقاله معروف را منتشر کرد، ایمیل های زیاد و موقعیت های SEO gig و حتی کار دریافت کرد و این سالها بعد از اینکه دیگر برای سایت ننوشت هم ادامه داشت.

9_در رسانه های اجتماعی فعال باشید.

رسانه های اجتماعی نیز باعث دیده شدن زیادتان میشوند مخصوصا کانال SEO و یا کانال های طبقه در آنها. در حالیکه فیسبوک و توییتر کارا هستند، بهترین مکان لینکداین است زیرا یک شبکه تجارتی است. در آنجا کانال و مکانی بگیرید، به سوالات پاسخ دهید، تقاضای توصیه نامه کنید و غیره و دیر یا زود خواهید دید که مشتری ها می آِند.

10_مشتری های قدیمی را دنبال کنید.

مشتری های قدیمی تمام نشده اند! میتوانند مشتری جدید بیاورند. شاید او یک زمانی مشتری بوده و اکنون فراموش کرده باشد، پس اگر با مهربانی خدمات خود را به او یادآوری کنید، شاید شانس پیدا کردن مشتری جدید داشته باشید. فقط مطمئن شوید که اسپم نشوید-حج زیادی ایمیل به همه مشتری های قبلیتان و یا تعداد زیادی ایمیل به یک مشتری، نفرستیدو

با این تاکتیک ها میتوانید مشتری های جدید پیدا کنید اما درواقع خیلی مهم است که با همان مشتری های قبلی باقی بمانید. درست نیست که مشتری جدید بگیرید درحالیکه ناراضی شما را ترک کنند. پس، علاوه بر فکر کردن به اینکه چطور مشتری جدید پیدا کنید، برای حفظ کردن آنها تلاش کنید- این کلید موفقیت در تجارت SEO است.

درباره ی مدیر

علی خضرائی هستم وبمستر سایت اکسپرت سئو, 5 سال هست که در زمینه سئو فعالیت دارم

همچنین ببینید

سئو سایت شخصی

سئو سایت شخصی

یکی از زمینه های خدمات بهینه سازی سایت تیم ما سئو سایت شخصی میباشد که به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.