خانه / آموزش سئو / چگونه از SlideShare برای راندن ترافیک استفاده کنید

چگونه از SlideShare برای راندن ترافیک استفاده کنید

چگونه از SlideShare برای راندن ترافیک استفاده کنیدReviewed by ali khazraei on Apr 18Rating: 4.5چگونه از SlideShare برای راندن ترافیک استفاده کنیدچگونه از SlideShare برای راندن ترافیک استفاده کنید

امروز در سایت اکسپرت سئو به یکی دیگر از تکنیک های افزایش بازدید که میتواند بسیار به بهینه سازی سایت کمک کند میپردازیم.زمانی که میخواهیم ترافیک را به سایت خود برانیم، معمولا از راه ها مجانی آغاز میکنیم.با این حال معمولا،  از بهترین راه حل های مجانی استفاده نمکینم چون در مورد آنها نمیدانیم. یکی از بهترین راه های مجانی که بازاریابان به خوبی از آن استفاده نمیکنند، SlideShare است. این یک اشتباه بزرگ است زیرا SlideShare میتواند ترافیک خیلی زیادی را به سایت بیاورد.

SlideShare چیست و چگونه میتوانید از آن استفاده کنید

SlideShare یکی از چندین رسانه اجتماعی است اما یکی از بهترین هاست. اما برخلاف توییتر و فیسبوک، نامه به اشتراک نمیگذارید، به جای آن ارئه را به اشتراک میگذارید. ارائه هایی که برای تجارت و نیازهای فردی استفاده میشوند و یک راه معروف برای معرفی بصری خودتان هستند.

slideshare

در SlideShare میتوانید ارائه خود را آپلود کنید و اگر مشهور شد، توسط میلیون ها نفر دیده خواهد شد. اگر بدانید که چگونه یک ارائه بسازید، نه تنها برای سایتتان ترافیک میگیرید بلکه میتوانید رتبه خود را در گوگل  بالا ببرید، دامنه ارتباطات خود را در سایت هایی مانند توییترف فیسبوک، لینکداین و غیره افزایش دهید، مشترکان زیادی را به خبرنامه خود جذب کنید یا برند/ شهرت آنلاین خود را افزایش دهید.

اگر از SlideShare به درستی استفاده کنید میتوانید بسیار کارا باشد. اینجا چند راهکار برای بهترین استفاده از SlideShare آورده شده است:

چگونه از SlideShare بهترین استفاده را ببریم

فهمیدن قوانین برای اینکه در SlideShare معروف شویم زیاد سخت نیست ولی تلاش های زیادی از جانب شما میخواهد. اینجا کارهایی که باید و نباید انجام دهید تا از توانایی های SlideShare استفاده کنید، آورده شده.

 1. فقط ارائه های با کیفیت قرار دهید.

مهم ترین قانون برای موفقیت در SlideShare این است که باید ارائه هایتان بهترین کیفیت را داشته باشند و در این هیچ استثنایی نیست. این فقط برای محتوا صادق نیست بلکه برای طراحی نیز صدق میکند، بنابراین اگر احساس میکنید که برای ساختن یک ارائه تکان دهنده قوی نیستید، بهتر است که یک نفر را استخدام کنید تا این کار را برایتان انجام دهد نه اینکه آن را با کیفیت کم در سایت بگذارید.

محتوا معمولا یک موضوع شور انگیز، یا بسیار مفید و یا چیزی که با احساسات خوانندگان بازی کند، باید باشد. اگر ارائه شما جزء این 3 گروه نیستنمیتوان تضمین کرد که معروف شود.

زمانی که ارائه خود را آماده کردید ممکن است بخواهید با اندکی اغراق آن را احساساتی کنید. این یک روش خیلی غلط است و میتواند بر علیه شما نتیجه دهد. ارائه های شما باید درست و صادقانه باشند. اغراق نکیند زیار این فقط باعث میشود خوانندگان نسبت به شما بی اعتماد شوند.

فرم ارائه تان بهتر است PDF باشد تا .PPS زیرا نمیدانید .PPS در وسایل مختلف چگونه نشان داده میشود.PDF همیشه یک شکل است. پس با همان بمانید.

 1.  یک عنوان به یاد ماندنی انتخاب کنید و توضیحات جالب بنویسید.

کیفیت کلی ارائه شما بسیار مهم است اما اگر عنوان و توضیحات خسته کننده باشند، کاربر به خود زحمت باز کردن لینک و دیدن کل مطلب را نمیدهد. به همین دلیل باید یک عنوان به یاد ماندنی و آموزنده و یک توضیح جالب بنویسید تا کاربران به جاب فرار روی آن کلیک کنند. برای به دست آوردن بیشترین تاثیر، هردوی عنوان و توضیحات باید کلمه کلیدی شما را داشته باشند- اما زیاده روی نکنید زیرا تاثیر معکوس دارد.

slideshare

 1. ساختار خود را ساده و نکاتتان را کوتاه نگاه دارید.

به یاد داشته باشید که این یک ارائه است نه یک رمان، پس فضای کافی برای ساختار پیچیدهیا توضیحات طولانی ندارید. ساختار خود را ساده و نکاتتان را کوتاه نگاه دارید – این برای یک ارائه خوب، یک دستور العمل است. بعلاوه از سایز فونت بزرگ برای متن استفاده کنید و سعی کنید بیشتر از 7 خط متن در هر اسلاید قرار ندهید.

 1. فراموش نکنید که ULR سایت خود را قرار دهید.

با اینکه SlideShare اجازه­ی خودنمایی نمیدهد، شما اجازه دارید که ULR سایت خود را بگذارید. این موقعیت را از دست ندهید! میتوانید از ULR در انتهای ارائه استفاده کنید تا زمانی که افراد دیدن آن را تمام کردند،اگر اطلاعات بیشتری خواستند، بتوانند آن را از سایت شما دریافت کنند.

 1. کلمات کلیدی طولانی را انتخاب کنید.

SlideShare یک سایت با رتبه خیلی بالاست و بخصوص برای کلمات کلیدی طولانی مناسب است. به همین دلیل، باید چند کلمه کلیدی طولانی را در توضیحات وارد کنید و یا حتی بهتر است آنها در عنوان ارائه تان بگذارید. این در رتبه بندی گوگل معجزه میکند. برای همین باید با دقت فکر کنید که چه کلمه کلیدی طولانی را انتخاب کنید.

 

 1. طراحی ارائه تان را خارق العاده کنید.

قبلا هم اشاره کردیم که کیفیت ارائه تان باید خیلی خوب باشد. محتوا مهم است ولی اگر در یک جلد جالب قرار نگرفته باشد، کاربران به آن اهمیت زیادی نخواهند داد. به همین دلیل باید ارائه تان را از نظر طاهری جذاب کنید. صفحه شروع خیلی جذابی کنید زیرا توجهات زیادی را به خود جلب خواهد کرد.

به هرحال مواظب باشید که زیاده روی نکنید. ارائه شما نه فقط جاذب باشد، بلکه باید مد روز هم باشد. برای این منظور، با افکت های مختلف در آن زیاده روی نکنید زیرا باعث میشود در هم و برهم شود و برای یاز کردن سنگین بشود.

 1. ارائه خود را توسعه دهید.

مهم نیست که ارائه شما چقدر عالی باشد، اگر آن را توسعه ندهید، ترافیک خوبی نخواهد داشت. به همین دلیل، وقتی ارائه تان را آپلود میکنید، لینک آن را در فیسبوک، توییتر، سایت های بوک مارک اجتماعی، پینترست و وبلاگتان به اشتراک بگذارید تا مطمئن شوید که به خوبی دیده میشود.

 1. دنبال کننده های بیشتری از فیسبوک و توییتر بگیرید.

 زمانی که به دنبال دنبال کننده های توییتر و طرفداران فیسبوک بیشتری میگردید، SlideShare عالی است. اگر میخواهید دنبال کننده های بیشتری در شبکه های اجتماعی پیدا کنید نه تنها ULR سایتتان بلکه لینک پروفایل اجتماعیتان را بنویسید.

 1. ایمیل های مشترک زیادی بگیرید.

اگر میخواهید مشترکان بیشتری برای خبرنامه خود بدست آورید، آن را در ارائه خود ذکر کنید و لینک جایی که مردم میتوانند عضو شوند را هم بنویسید.

 1. برند و شهرت خود را بسازید.

با همه نمایش هایی که در SlideShare خواهید داشت، یک راه عالی برای ساختن برند و اعتبار است. البته، این به سختی بعد از آپلود کردن یک ارائه اتفاق می افتد، حتی اگر بهترین بهترین ها باشد، اما اگر دوجین ارائه با کیفیت خوب داشته باشید، کمک میکند تا خودتان و برندتان را در اینترنت معرفی کنید.

 1.  بالا رفتن تا LeadShare را در ذهن داشته باشید.

اگر میبینید که خدمات مجانی SlideShare برایتان به خوبی عمل میکنند و میخواهید از سیات استفاده بیشتری کنید، میتوانید خدمات پولی را هم در نظر بگیرید. برای مثال LeadShare. این سرویس کمک میکند تا هدایت شوید. تنها مشکل آن گران بودن آن است اما برای مخاطبان درست ممکن است ارزش داشته باشد.

SlideShare یک سایت رده بالاست که میتوانید فواید بسیاری برای سایت و تجارتتان از آن بدست آورید. درست است که ساده ترین راه نیست. درست کردن ارائه با کیفیت مسلما تلاش زیادی میخواهد اما از آنجایی که مجانی و قدرتمند است، استفاده از آن کار درستی به نظر می آید تا ببینید که آیا سایتتان از آن سود خواهد برد یا نه.

درباره ی مدیر

علی خضرائی هستم وبمستر سایت اکسپرت سئو, 5 سال هست که در زمینه سئو فعالیت دارم

همچنین ببینید

سئو سایت شخصی

سئو سایت شخصی

یکی از زمینه های خدمات بهینه سازی سایت تیم ما سئو سایت شخصی میباشد که به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.