خانه / آموزش سئو / چگونه از Tumblr ترافیک بدست آوریم

چگونه از Tumblr ترافیک بدست آوریم

چگونه از Tumblr ترافیک بدست آوریمReviewed by ali khazraei on Apr 18Rating: 4.5چگونه از Tumblr ترافیک بدست آوریمچگونه از Tumblr ترافیک بدست آوریم

امروز در وبسایت اکسپرت سئو با شما هستیم با یکی دیگر از روش هایی که در کنار سئو سایت میتواند به افزایش بازدید و فروش سایت شما کمک کند.

رسانه های اجتماعی زمان زیادی میگیرند اما اگر بازکشت سرمایه خود را از آنجا ببینید، مطمئنا به دنبال رسانه های اجتماعی خوب بیشتری خواهید گشت تا کار خود را گسترش دهید. در حالیکه کمبود رسانه اجتماعی وجود ندارد، بعضی از آنها فقط وقت شما را تلف میکنند، پس بهتر است که آنها را کنار بگذارید و به سراغ آنهایی بروید که کارا هستند.

پیدا کردن سایت رسانه اجتماعی کار سختی نیست. برای مثال، Tumblr به بزرگی فیسبوک و یا توییتر نیست، اما یک سایت وبلاگ نویسی و شبکه اجتماعی مشهور استف پس ساید بخواهید آن را هم ببینید. بیشتر راهکارهایی که برای رسانه های اجتماعی وجود دارد برای Tumblr هم صدق میکند، اما همانطور که خواهید دید، چند تا مخصوص آن وجود دارد.

tumblr

  1. هر نوع رسانه ای که میتوانید بگذارید.

Tumblr انواع مختلف رسانه را ارئه میدهد. این مدل ها شامل: متن، عکس، نوشته، لینک و ویدیو است و بهترین کاری که میتوانید انجام دهید استفاده از آنهاست. البته، اگر محتوای شما برای یک مدل مخصوص مطابقت نداشته باشد، خود را مجبور به گذاشتن آن مدیا نکنید مثلا اگر محصولات شما بصری نیستند، ویدیو و عکس، باعث نابودی میشوند. میتوانید چیزهایی بگذارید که مستقیما با تجارت و طبقه تان در ارتباط است همچنین میتوانید چیزهایی خنده دار که مناسب مخاطبان عمومی باشد بگذارید.

  1. Memeها را پست کنید.

یکی از ویژگیهای مخصوص Tumbr این است که همه نوع رسانه مخصوصا memeها را دارد. ساخت meme ها سخت نیست، پس اگر نمیتوانید موارد جالب و آماده آن را پیدا کنید، زمان بگذارید و خودتا آنها را بسازید و آنها را قرار دهید و ببینید که آیا واکنشی که انتظار داشتید را میگیرید را نه. اگر واکنش دادند، تلاش بیشتری کنید و وقت بیشتری بگذارید( و یا حتی یک نفر را استخدام کنید) تا memeهای بیشتری بسازید.

 

  1. علامت های زیاد و مرتبط اضافه کنید.

تگ ها در tumblr بسیار مهمند زیرا این مهم ترین کانالی است که کاربران میتوانند شما را پیدا کنند. به همین دلیل باید تا جایی که میتوانید علامت اضافه کنید. به دنبال تفاوت ها و شباهت های کلمات کلیدی هدفدارتان بگردید و همه را وارد کنید. البته نباید تگ گذار جعلی شوید.

  1. یک پروفایل عالی بسازید.

مانند همه رسانه های اجتماعیف پروفایل شما، کارت ویزیت شماست. بنابراین نمیتوانید یک پروفایل بهم ریخته داشته باشید. باید یک پروفایل عالی بسازید تا کاربران شما را دوست داشته باشند. این شانس بدست آوردن دنبال کننده های بیشتر را زیاد میکند.

tumblr-blog

  1. فعال باشید.

اگر تا بحال نمیدانستید که رسانه های اجتماعی وقت گیر هستندف الان بدانید. کلید بدست آوردن ئنبال کننده های فعال و وفادار، این است که خودتان فعال و وفادار باشید. بهتر است که هر روز یک لینک بگذارید تا اینکه 10 لینک را بعد از 10 روز نبودن بگذارید زیرا در اینصورت دنبال کننده های شما عادت خواهند کرد که هر روز مطالب روزانه شما را بررسی کنند در حالیکه در غیر اینصورت هیچ وقت نخواهند فهمید که کی مطلب میگذارید و احتمالا مطالب زیادی را از دست خواهند داد.

  1. تعامل با کاربران دیگر

راه دیگر برای مشهور شدن در tumblr تعامل با کاربران دیگر است. آنها را دنبال کنید، بر مطالب آنها نظر بگذارید، مطالب آنها را دوباره قرار دهید- همه اینها کمک میکند تا تبدیل به یک ستاره tumblr شوید که مطالبش را هزاران نفر میخواهنند.

  1. مطالب را دوباره بنویسید(ریبلاگ کنید).

زمانی که یک مطلب خوب از فرد دیگری پیدا کردید، برای دوباره گذاشتن آن تعلل نکنید. از این طریق شما به مخاطبانتان با مطالب جدید، تغذیه میدهید درحالیکه در همان زمان، نویسنده اصلی، متشکر خواهد بود و شاید درآینده بعضی از مطالب شما را دوباره قرار دهند.

  1. کیفیت بیش از کمیت اهمیت دارد.

زمانی که میگوییم در مطلب قرار دادن و تعامل با کاربران دیگر فعال باشید، به این معنی نیست که باید جعلی شوید- بهتر است که اگر چیز مربوزی ندارید، کمتر مطلب قرار دهید تا اینکه هر روز مطالب به درد نخور بگذارید. ممکن است به مطالب پرکننده فکر کنید(مانند مطالب خنده دار که مناسب همه است) و بعضی از آنها را در انبار نگه دارید تا هر وقت که چیز بهتری نداشتید آنها را بگذارید، اما فقط برای پر کردن سهم روزانه تان، مطالب غیر مفید نگذارید.

  1. در محدوده­ی یک طبقه مطلب بنویسید.

با اینکه هیچ محدودیتی در انتخاب موضوع ندارید، بهتر است که انتخاب هایتان را به موضوعات یک طبقه محدود کنید. اگر ترافیک طبقه میخواهید، Tumblr خوب است. پس، اگر طبقه های زیادی دارید، بهتر است که برای هرکدام پروفایل جدا بگذارید نه اینکه همه را باهم در یک پرفایل ترکیب کنید.

  1. میتوانید خودتان تبلیغ کنید اما با اندازه این کار را انجام دهید.

Tumblr اجازه میدهد تا تبلیغات را در مطالبتان قرار دهید، پس، میتوانید خودتان، سایتتان، محصولاتتان را تبلیغ کنید اما حداکثر یکبار در هفته اینکار را انجام دهید. در غیر اینصورت، ممکن است دنبال کننده هایتان را خشمگین کنید و تاثیری که خواهید دید، درست برخلاف آن چیزی که میخواهید خواهد بود.اگر تبلغ خودش خوب نیست و یا اگر محصول اصلا عالی نیست، بر وسوسه ها غلبه کنید. کافی است یکبار اینکار را انجام هید، همه کاربرانتان شما را کنار خواهند گذاشت.

Tumblr تعداد زیاد کاربران فیس بوک را ندارد اما رقابت آن هم به آن بزرگی نیست. اگر مطالب خوبی دارید و مصر هستیدف دیر یا زود، بقیه متوجه شما خواهند شد. و چه کسی میداند، حتی اگر tumblr انتخاب اول خیلی از متخصصان وب نیست، ممکن است برای شما به خوبی عمل کند. در واقع این چیزی است که بیشتر اهمیت دارد، اینکه برای شما کارا باشد نه برای کل جهان.

چطور رتبه سئو را با گوگل+ بالا ببریم

برای دستیابی به رتبه بالا هر کاری که از دستمان بیاید انجام میدهیم. البته، حتی اگر بتوانیم، درست نیست که هر کاری را امتحان کنیم. کاری که درست است، انجام چیزی است که بر رتبه بندی تاثیر خیلی خوب دارد. G+، شبکه اجتماعی گوگل، این احتیاجات را برآورده میکند- بنظر می آید که در رتبه بندی معجزه میکند در حالیکه بعضی از افراد (بجز آنهایی که همه چیز را امتحان میکنند) ، کسانی که از شبکه های اجتماعی برای سئو استفاده میکنند، تلاش های خود را بر فیسبوک متمرکز میکنند زیرا آن معروف تر از G+ است. هرچند که مشخص شده که تلاش های ما در G+ بیشتر از فیسبوک نتیجه میدهد. دلیل آن اینجاست.

درباره ی مدیر

علی خضرائی هستم وبمستر سایت اکسپرت سئو, 5 سال هست که در زمینه سئو فعالیت دارم

همچنین ببینید

سئو سایت شخصی

سئو سایت شخصی

یکی از زمینه های خدمات بهینه سازی سایت تیم ما سئو سایت شخصی میباشد که به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.