خانه / آموزش سئو / چگونه میتوانید از مطالب مهمان بهره ببرید

چگونه میتوانید از مطالب مهمان بهره ببرید

چگونه میتوانید از مطالب مهمان بهره ببریدReviewed by ali khazraei on Apr 11Rating: 5.0چگونه میتوانید از مطالب مهمان بهره ببریدچگونه میتوانید از مطالب مهمان بهره ببرید

در این مطلب از سایت اکسپرت سئو میخوایم به بررسی مطالب مهمان بپردازیم . قبل از خواندن این مطلب لطفآ مطلب پست مهمان بی ارزش است را مطالعه نمایید. در کل، مزایای استفاده از مطالب مهمان دو تا هستند که در دنیای سئو و بهینه سازی به آنها نیاز دارید. اولا، مجانی در دید مخاطبین جدید (مثلا مخاطبین وبلاگی که در آن پست مهمان میگذارید) قرار میگیرید و دوما، یکی دوتا لینک بازگشتی به سایتتان دریافت خواهید کرد. اگر بر یک سایت معروف مطلب بگذارید، مقدار قابل توجهی ترافیک مستقیم به سایتتان بدست آورید و در حالت ایده­آل، زمانی که محصولاتتان مورد علاقه مخاطبان آن سایت است، فروش خواهید داشت.

مزیت دوم، لینک بازگشتی، دلیل اصلی این است که افراد پست مجانی در وبلاگ های دیگران میگذارند. اگر سایت در رتبه بالا باشد و در طبقه شما قرار داشته باشد، این لینک بازگشتی بسیار با ارزش خواهد بود.

پست مهمان در سئو

چرا مطالب مهمان با بازاریابی مقاله متفاوت است

یکی از دلایل اینکه بعضی از افراد نسبت  به مطالب مهمان مشکوک هستند، این است که معتقدند این همان بازاریابی مقاله ای قدیم است. با اینکه چند شباهت بین آنها وجود دارد، مطالب مهمان با بازاریابی مقاله ای بسیار متفاوت است. زمانی که مطالب مهمان قرار میدهید، شما در یک وبلاگ در یک طبقه مینویسید، درحالیکه  زمانی که در یک مقاله راهنما که همه موضوعات کلی را در برمیگیرد، مینویسید، لینک ها و ترافیکی که بدست می آورید زیاد مرتبط نیستند.

زمانی که مطلب مهمان قرار میدهید، نمیتوانید صدها مطلب در ماه بنویسید زیرا وبلاگ های خوب زیادی که بتوانید در آن مطلب بگذارید وجود ندارند. بنابراین جعلی شدن مقاله برای مطلب مهمان گذاشتن سخت تر است اگر آن را درست انجام دهید. شما یک وبلاگ با کیفیت و مرتبط را پیدا میکنید و در نتیجه لینک های بازگشتی ارزشمندی را بدست می آورید حتی با وجود Google Panda Update.

در مقاله های راهنما میتوانید اتوماتیک بنویسید که این باعث میشود مقاله شما با دوجین مطلب یکباره، منفجر شود اما برای مطلب مهمان گذاشتن این اتفاق نمی افتد. شما یم مزلب را مخصوص یک سایت مینویسید و با صاحب آن وبلاگ تماس میگیرید و زمانی که او پذیرفت، مطلب قرار میگیرد. معمولا نمیتوانید بیشتر از 5 مطلب در ماه به راحتی قرار دهید، زیرا همه وبلاگ های مرتبط در طبقه شما علاقه ای به گذاشتن مطلب از وبلاگ های دیگر ندارند.

سئو و بهینه سازی

چگونه وبلاگ های مناسب برای مطلب مهمان گذاشتن پیدا کنیم؟

یکی از زمان های کلیدی برای مطلب مهمان گذاشتن، چیدا کردن وبلاگ خوب است. اولین کاری که میتوانید انجام دهیدف جستجو کردن " مطلب مهمان" در گوگل است تا وبلاگ های درون طبقه تان که مطلب مهمان میپذیرند را پیدا کنید.

بعد از اینکه چندین وبلاگ پیدا کردید، قدم بعدی جدا کردن مورد های خوب از آنهاست. این کار را با سرویس های رتبه دهی انجام میدهید. بعد از اینکه این وبلاگ ها این مرحله را رد کردند، مثلا پارامترهای مربوط به معیارهای سرویس رتبه دهی را داشت، باید کل آن را بررسی کنید تا ببینید که آیا کیفیت خوبی دارد و یا مزخرف است. زیرا ممکن است یک سایت استاندارهای خوبی داشته باشد ولی محتوای آن چیزی نباشد که بخواهید با آن در ارتباط باشید.

متناوبا، ممکن است لیست سایت هایی که مطلب مهمان میپذیرند را جستجو کنید و یا به MyBlogGuest.com بپیوندید (سایتی که وبلاگ نویسان به دنبال مطلب مهمان میگردند و نویسنده و مطلب مهمان را بهم میرساند.) اما هنوز بررسی رتبه و محتوا را هم باید انجام دهید. همچنین ممکن است لازم باشد بررسی کنید که سایت با مطلب مهمان لینک بازگشتی دارد یا نه زیرا متخصصان دروغگوی زیادی وجود دارند که به آسانی مطالب شما را میدزدند و لینک شما را حذف میکنند یا بایلاین را تغییر میدهند و در واقع آن را برای سئو و اهداف گسترش مطالب غیر قابل استفاده میکنند.

 

 

مطلب بنویسید، منتشر کنید و به نظرات پاسخ دهید.

بعد از اینکه چند وبلاگ خوب پیدا کردید، قدم بعدی نوشتن مطلب است. معمولا وبلاگ هایی که مطلب مهمان میپذیرند خط مشی خود را دارند، پس آنها را قبل از اینکه مطلب را قرار دهید بررسی کنید. زمانی که مطلب را قرار دادید، فراموش نکنید که لینک های بازگشتی را در بای لاین و یا در خود مطلب قرار دهید.

زمانی که مقاله آماده است، فورا آن را قرار ندهید حتی اگر دستورالعمل سایت اینطور گفته باشد. بسیاری از سایت هایی که میگویند مطلب مهمان میپذیرند، اصلا جواب نمیدهند پس وقتی که مطلب را به آنها دادید، عملا نمیتوانید آن را در جای دیگر نیز ثبت کنید( زیرا زمانی که این کار را میکنید، و آن را در یکی دو سایت دیگر منتشر میکنید باعث میشود وبلاگ نویسان را به دلیل مجازات محتوای تکراری، عصبانی کنید.). به همین دلیل بهتر است اول جواب بگیرید که وبلاگ نویس به مطلب شما علاقه مند است سپس مطلب خود را ثبت کنید.

 

بعد از ثبت کردن، هر روز سایت را بررسی کنید تا مقاله منتشر شود زیرا وبلاگ نویسان همیشه زمانی که مطلبتان منتشر میشود، به شما ایمیل نمیزنند و اگر مرتبا بررسی نکنید، ممکن است آن را از دست بدهید. اگر خوانندگان نظر داده بودند، به آنها جواب دهید.

اگر تصمیم دارید که مرتبا مطلب مهمان قرار دهید، بهترین کار این است که یک فایل از همه لینک های مطالب مهمانتان داشته باشید و حداقل ماهی یکبار آنها را برای نظرهای جدید بررسی کنید و مطمئن شوید که مطلب حذف نشده است. بعضی وقت ها وبلاگ نویسان مطلب مهمان را برای دلایلی حذف میکنند و اگر این برای شما اتفاق افتاد، نمیتوانید خوشحال باشید. به هرحال بعد از چند وقت، زمانی که مطلب حذف شده از فهرست موتورهای جستجو پاک شد، میتوانید آن را در جاهای دیگر قرار دهید و به خوبی از آن استفاده کنید.

گذاشتن مطلب مهمان یک ابزار قدرتمند است و اگر از آن به خوبی استفاده نکرده اید تا وبلاگ خود را توسعه دهید و لینک بازگشتی بگیرید، میتوانید آن را امتحان کنید. و به یاد داشته باشید که مانند هر چیزی در زندگی، کیفیت مهم است نه کمیت. پس دوجین مطلب در ماه در وبلاگ های بی ارزش نگذارید. روی وبلاگ های با کیفیت تمرکز کنید و فقط بعد از آن میتوانید نتیجه آن را ببینید.

درباره ی مدیر

علی خضرائی هستم وبمستر سایت اکسپرت سئو, 5 سال هست که در زمینه سئو فعالیت دارم

همچنین ببینید

سئو سایت شخصی

سئو سایت شخصی

یکی از زمینه های خدمات بهینه سازی سایت تیم ما سئو سایت شخصی میباشد که به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.