اکسپرت سئو

خانه / آموزش سئو / چگونه یک شرکت SEM را انتخاب کنید

چگونه یک شرکت SEM را انتخاب کنید

چگونه یک شرکت SEM را انتخاب کنیدReviewed by ali khazraei on Apr 14Rating: 5.0چگونه یک شرکت SEM را انتخاب کنید.چگونه یک شرکت SEM را انتخاب کنید.

اگر به این نقطه رسیده اید(همه ما دیر یا زود به این نقطه میرسیم) ، زمانی که سئو به تنهایی نتایجی را که میخواهید برایتان نداشت، شاید زمان این باشد که به سمت paid SEO حرکت کنید. اگر خودتان میتوانید این کار را انجام دهید، خیلی خوب است ولی اگر به این فکر میکنید که چقدر کار باید انجام دهید، حتی با اینکه شاید توانایی آن را داشته باشید، زمان و تلاش لازم برای اجرای مبارزه SEM را نداشته باشید.با ما در سایت اکسپرت سئو تا آخر این مطلب همراه باشید.

در این شرایط بهترین راه، استخدام یک شرکت SEM است. با اینکه روند آن با روند استخدام یک شرکت سئو خیلی متفاوت نیست، یک سری ویژگی هایی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. اینجا چند راهکار برای کمک به انتخاب یک شرکت SEM آمده است.

sem

  1. نتایج مبارزه های قبلی را پیدا کنید.

نتایج مبارزات قبلی درمورد توانایی های شرکتی که میخواهید انتخاب کنید، صحبت میکند. مشخصا، اگر نتایج گذشته آنها شکست باشد، آنها را انتخاب نخواهید کرد. بپرسید که چه سوابقی دارند، بازگشت سرمایه چگونه بوده، این مبارزات چگونه انجام شده اند( مانند اینکه کجا تبلیغات PPc را منتشر کرده اند، در ادوردز یا شبکه های کوچکتر) و غیره. این درست است که نمیتوانید به اسناد محرمانه دست پیدا کنید، پس بعضی از سوالهایی که میپرسید ممکن است درست نباشند. اما اگر یک شرکت SEM نتواند نتایج را نشان دهد، باید به مورد بعدی در لیست بروید.

  1. پس زمینه آنها را بررسی کنید.

نتایج گذشته آنها ممکن است بسیار خوب باشند( یا حداقل یک سری از مبارزات این را بگویند) امما این به تنهایی کافی نیست. ممکن است مبارزه هایی که درموردشان به شما گفته شده، کاملا نشانگر کارشان نباشد و این بسیار گمراه کننده است. بنابراین به اثبات های بیشتری برای توانایی هایشان احتیاج دارید.

میتوانید از آنها مرجع بخواهید و آنها را در گوگل جستجو کنید و ببینید که مشتری های آنها چه گفته اند. با اینکه این هم مدرک 100% نیست، اگر اطلاعات منفی زیادی درمورد یک شرکت SEM وجود دارد، همیشه به این معنی است که آنها خوب نیستند. البته ممکن است که این اطلاعات منفی قابل اعتماد نباشند مثلا رقیب های آنها در موردشان بد حرف زده باشند اما اگر اطلاعات منفی/مثبت پیدا کردید، آنها را بررسی کنید.

  1. بررسی کنید که چه خدماتی را ارئه میکنند

یکی از نکاتی که باید در نظر بگیرید، خدماتی است که ارائه میکنند. آیا همه خدماتی که نیاز دارید را فراهم میکنند؟ اگر نه، هنوز هم میتوانید آنها را در نظر بگیرید ولی باید جاهای دیگر را هم برای خدماتی که آنها ارائه نمیکنند، بررسی کنید. این برای شما اندکی سخت است که کار را چند قسمت کنید اما اگر شرکتی که میخواهید استخدام کنید در مواردی که ارائه میکنند بسیار خوب باشند، خوب است که آنها را برای بخشی از کار استخدام کنید و برای بقیه در جاهای دیگر جستجو کنید.

آموزش sem

  1. بپرسید که چگونه نتایج را گزارش میکنند

برای SEM داشتن اطلاعات درمورد نتایج تا حد امکان بیش از ضروری است. در زمان واقعی گزارش کردن بهترین است زیرا اجازه میدهد که بودجه خود را مطابق نتایج تنظیم کنید اما میتواند بسیار وابسته به زمان باشد. یکبار در روز تقریبا قابل قبول است اما با این وجود میتوانید همه بودجه خود را در یک روز صرف کنید بدون اینکه نتیجه بگیرید.

به همین دلیل، بسیار مهم است که چگونه(مثلا بصورت یک گزارش و یا هر راه دیگر) و هر چند وقت یکبار، شرکت SEM نتایج را به شما گزارش دهد. بعضی از شرکت ها ممکن است تا انتهای مبارزه گزارش ندهند و اگر اینگونه است، فقط این شرکت را رها کنید- اگر آنها را استخدام کنید ممکن است بسیار ضرر کنید.

  1. به دنبال شرکت های SEM کوچک بگردید.

اگر کیفیت میخواهید، نمیتوانید آن را در شرکت هایی که مثل فروشگاه های زنجیره ای هستند، پیدا کنید. به دنبال شرکت های بوتیکی بگردید. مثلا شرکت های کوچک بر کیفیت SEM تمرکز دارند. ممکن است فکر کنید که هرچه بزرگتر باشدف بهتر است اما همیشه اینطور نیست مخصوصا زمانی که یک مشتری کوچک هستید. شرکت های بزرگ وقت و انگیزه برای درست خدمت کردن به شما را ندارند در حالیکه شرکت های کوچک مایلند که اهمیت بیشتری بدهند( توجه کنید که این تضمین شده نیست.).

  1. آیا آنها یک شرکت اختصاصی SEM هستند یا همه کارها را بهم انجام میدهند؟

بسیاری از شرکت ها خدمات  SEM  را ارئه میکنند اما این هسته مرکزی بسیاری دیگر از آنها نیست. شرکت های طراحی/ توسعه وب نیز SEM را بعنوان خدمات ثانوی عرضه میکنند. در نتیجه زمانی که SEM/SEO هسته تجارت یک شرکت نباشد، کیفیت و تخصص یک مشکل بزرگ خواهد بود. اگر شرکتی که به آن علاقه مند شدید، بنظر می آید که تخصصی نیست، استخدام آنها ریسک بزرگی است.

 

  1. بخواهید که قرارداد را در پیشرفت ببینید.

مهم نیست که یک شرکت چقدر در ملاک های دیگر خوب است، موردی که هیچ وقت نباید فراموش کنید، قرارداد است. در حالیکه بعضی وقتها لازم نیست که قراردادی را امضا کنید، نمونه هایی هم وجود دارند که باید قرارداد +10 صفحه ای قانونی را که حتی یک وکیل باتجربه هم از آنها سر در نمی آورد، امضا کنید.

مشکل قراردادها این است که ممکن است بندهایی داشته باشند که واقعا مضر باشند. برای مثال، ممکن است شرکت SEM بخواهد اگر شما قبل از +5 سال انقضای قرارداد آنها را ترک کنید، غرامت های سنگینی برایتان در نظر بگیرد. و یا اینکه بخواهند راه افزایش قیمت را باز بگذارند. اگر هر چیز غیر آشنا در قرارداد دیدید، به سراغ مورد بعدی بروید.

  1. بررسی کنید که سایت خودشان چه رتبه ای دارد.

مشابه روند انتخاب یک شرکت سئو معتبر، ببینید که شرکت SEM که میخواهید انتخاب کنبد چه کاری برای سایت خودش کرده است. البته تعداد لینک های بازگشتی و کیفیت آنها برای یک شرکت سئو مهم تر از SEM است، پس اگر رتبه آنها خیلی بالا نیست به این معنی نیست که آنها در SEM بد هستند. به هرحال، در هر شرایط، اگر سایتشان رتبه خوبی نداشته باشد، نشانه خوبی نیست. باید از چند تا از خدمات رتبه دهی استفاده کنید نه فقط PageRank تا ایده بهتری در باره عملکرد آنها بدست آورید.

  1. قیمت بیش از حد زیاد/کم باشد.

در زمان انتخاب قیمت نباید مهم ترین معیار باشد اما بازهم چیزی نیست که بتوان آن را در نظر نگرفت. اگر قیمت درست نیست(مثلا زیادی کم/ زیاد است) باید به آن توجه کنید. زمانی که بیش از حد کم است، باید درمورد کیفیت دقت کنید. کیفیت خوب بهای خودش را دارد. از طرف دیگر، اگر قیمت زیادی بالاست، تضمینی برای کیفیت نیست. بیشتر شبیه به کلاه برداری است.

زمان انتخاب یک شرکت SEM، فاکتورهای زیادی برای توجه وجود دارد. با اینکه عمل ساخت موشک نیست، موارد زیادی وجود دارند که باید به آنها توجه کرد. اگر یک شرکت SEM خوب انتخاب نکنید، ضرر بیشتری به جای سود آن خواهید برد، و پول زیادی را هم از دست خواهید داد. به همین دلیل باید بسیار دقت کنید- بهتر است که مطمئن باشید تا متاسف.

درباره ی مدیر

علی خضرائی هستم وبمستر سایت اکسپرت سئو, 5 سال هست که در زمینه سئو فعالیت دارم

همچنین ببینید

مشاوره سئو

قبل از هر چیزی تشکر میکنیم بابت انتخاب تیم سئو ما به عنوان مشاور بهینه سازی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

expertseo expertseo 09364229726 contact.expertseo@yahoo.com