اکسپرت سئو

خانه / آموزش سئو / طراحی سایت با سئو

طراحی سایت با سئو

طراحی سایت با سئوReviewed by مدیر on Oct 8Rating: 5.0

یک طراح سایت کسی است که بدون او نمیتوان یک سایت را درست کرد. هرچند زمانی که SEO در نظر گرفته میشود،کارکردن با طراح سایت بسیار دردناک میشود. درحالیکه طراحان وب زیادی که متخصص سئو هستند، وجود دارند، هنوز استثنایی برای استفاده از نابغان طراحی که فقط بر جنبه گرافیکی سایت تمرکز میکنند، نیستوبتان. SEO هیچ ارتباطی به آنها ندارد و آنها نمیتوانند به چیز کم اهمیتی مانند رتبه بندی خوب در موتور جستجو فکر کنند. اگر شما همچین طراحی را استخدام کنید، انتظار نداشته باشید که سایت شما رتبه خوبی در موتورهای جستجو بیاورد.

1

اگر SEO را خودتان انجام میدهید، پس ممکن است اهمیت زیادی به توانایی های SEO طراح وبتان ندهید اما مشکلات طراحی که در ادامه خواهیم دید وجود دارد. که میتواند به شدت روی رتبه سایتتان تاثیر بگذارد. زمانی که او سایت را بر خلاف قوانین SEO طراحی کردف میتوان آن را با حقه های SEO درست کرد.

زمانی که میکوییم باید یک طراح موافق با SEO استخدام کنید، فرض میکنیم که شما متخصص سئو هستید و SEO را میشناسید ولی اگر نیستید، به SEO Tutorial و SEO Checklist نگاهی بیندازید. اگر هیچ ایده ای درمورد SEO ندارید، به سختی خواهید توانست یک طراح موافق با SEO را پیدا کنید زیرا نمیدانید که باید دنبال چه چیزی بگردید.

 

یکی از آزمایش های نهایی برای موافق بودن طراح با سئو نگاه کردن به سایت قبلی او است که آیا آنها مخصوصا در قسمت SEO حرفه ای کار کرده اند. اگر سایت قبلی آنها اشتباهات مشخص SEO مانند آنهایی که در ادامه فهرست میکنیم و رتبه خوبی دارند را نشان نمیدهند، توصیه میشود که این فرد را استخدام کنید. به هرحال زمانی که به سایت های قبلی نگاه میکنید، از طراح بپرسید که آیا SEO را انجام داده است یا نه. زیرا در بعضی نمونه ها، ممکن است مشتری خودش بهینه سازی زیادی روی سایت انجام داده باشد و به همین دلیل سایت رتبه خوبی داشته باشد.

2

اینجا یک فهرست از اشتباهات طراح وب است که میتواند سایت شما را به یک شکست سئو سایت تبدیل کند. اگر شما هر کدام از نکته های زیر را در سایت قبلی او پیدا کردید، فقط به سراغ طراح بعدی بروید. این طراحان ناموافقان SEO اشتباهات مطلق هستند و حتی اگر مشتری از آنها خواسته باشد، هر طراحی که این تکنیک های زیر را به کار ببرد، شایستگی توجه شما را ندارند.

  • تکیه بر فلش خیلی زیاد

بسیاری از طراحان فکر میکنند که فلش بعد از تکیه نان بهترین چیز است. در حالیکه فلش ها میتوانند خیلی هنری باشند و سایت را جالب کند، سایت های پر از فلش در SEO فاجعه هستند. سایت های html ساده در موتورهای جستجو رتبه بهتری میگیرند و همانطور که در بهینه سازی سایت های فلش اشاره کردیم، اگر استفاده از فلش یک الزام است، پس یک نمونه HTML یک صفحه یکسان بیشتر از الزام است.

  • تعدا کم لینک داخلی و یا بدون آن

لینک های داخلی لینک بازگشتی میباشند و بسیار مهمند. البته، به این معنی نیست که همه کلمات درون متن باید به صفحات دیگر سایت هایپرلینک شوند اما اگر یکی دوتا لینک داخلی در یک صفحه باشد، شانس این وجود دارد که لینک بازگشتی شوند.

3

  • برای سپر از عکس استفاده کنید نه متن.

این یکی دیگر از اشتباهات متداولی است کخ طراحان زیادی آن را مرتکب میشوند. متن انکر برای SEO حیاتی است اما طمانی که لینک های شما متن انکر نداشته باشند، بد است. درست است که برای گزینه های منو و اجزای دیگر صفحه، استفاده از عکس خیلی راحت تر از متن است زیرا هیچ وقت مطمئن نیستید که متن روی صفحه کاربران درست نشان داده شود اما چون این باعث میشود رتبه سایتتان کم شود، باید زیبایی را فدای کارایی کنید.

  • کدهای نامرتب و بسیار زیاد

اگر هیچ ایده ای درمورد html  ندارید، ممکن است قضاوت اینکه کد سایتتان نامربت است و یا مقدار کد خیلی زیاد است، برایتان غیرممکن باشد اما تمیزی کد برای SEO معیار مهمی است. زمانی که کد نامرتب است، ممکن است اصلا قابلیت spider شدن را نداشته باشد و این ممکن است سایت شما را به موتورهای جستجو راه ندهند زیرا نمیتوانند آن را فهرست بندی کنند.

  • استفاده زیاد از متن جاوا(غیردوستانه با SEO)

مشابه فلش، موتورهای جستجو متن جاوا را دوست ندارند مخصوصا مقدار خیلی زیادی از آن را. درواقع بدترین حالت متن جاوا این است که اگر به درستی کد نویسی نشده باشد، چون استفاده از متن جاوا در صفحه تان (یا قسمتی از آن) قابلیت spider شدن ندارند نمیتوانند فهرست بندی شوند.

  • زیاد از حد بهینه کردن سایت

زیاده از حد بهینه کردن سایت بهتر از خوب بهینه سازی نکردن نیست. در واقع میتوانند خیلی بدتر باشند زیرا زمانی که شما کلمات کلیدی را مینویسید و یا از تکینک های دیگر استفاده میکنید( حتی زمانی که کلاه سیاه SEO نباشند) بطور مصنوعی رتبه سایت را بالا میبرید و این میتواند باعث شود که موتورهای جستجو شما را توقیف کنند و این بدترین چیزی است که میتواند برای یک سایت اتفاق بیافتد.

  • ULR های پویا ومدل های دیگر غیرموافق با SEO

شاید ULRهای پویا دقیقا مشکل طراحی نباشند اما اگر یک سایت با کلید بازگشتی بگیرید -مثلا آپلود و شکل دادن به آن و ساخت لینک به شما وابسته نیست- سپس ULRهای دینامیک بد هستند و باید از طراح بخواهید که از آنها استفاده نکند. شما میتوانید ULRهای پویا و سایر ULR های ناموافق با SEO را خودتان بازنویسی کنید و یعنی تغییرات ناراحت کننده ای به سایت میدهید و این به سختی هدف از استخدام یک طراح است.

این نکات بسیار مهم هستند و به همین دلیل زمانی که میخواهید یک طراح موافق با SEO را استخدام کنید، باید از آنها پیروی کنید. بعضی از گزینه های لیست برای SEO بسیار بد هستند(مانند فلش و متن جاوا) و حتی اگر سایت شما یک شاهکار باشد و به شدت آن را گسترش دهید، هنوز نخواهید توانست که رتبه بالایی به دست آورید. طراحی موافق با SEO یک الزام است نه وسواس و نباید با یک طراح غیر موافق با SEO بمانید. این میتواند خیلی گران تمام شود!

درباره ی مدیر

علی خضرائی هستم وبمستر سایت اکسپرت سئو, 5 سال هست که در زمینه سئو فعالیت دارم

همچنین ببینید

آموزش ساخت سایت مپ

آموزش ساخت سایت مپReviewed by نویسنده on Nov 8Rating: 5.0سلام خدمت تمامی دوستداران سئو و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

expertseo expertseo 09364229726 contact.expertseo@yahoo.com