اکسپرت سئو

خانه / آموزش سئو / از وبسایت خود پول دربیاورید

از وبسایت خود پول دربیاورید

برای میلیون ها نفر، وبسایت راه اصلی پول درآوردن است. با تشکر از میلیون ها راه چول درآوردن از سایت زندگی کردن مانند یک متخصص سئو وب ممکن است. هرچند این به این معنی نیست که همه متخصصان وب میلیونر هستند. به هرحال اگر بدانید که چطور از سایت خود پول در بیاورید، ممکن است ثروتمند نشوید ولی حداقل شانس این وجود دارد که در بدترین حالت بتوانید هزینه های زندگی و مخارج دیگر را از سایت خود بدست آورید.

در حال حاضر مقرون بصرفه ترین راه برای پول درآوردن از سایت تبلیغات CPM,CPC,CPA و فروش مستقیم فضای تبلیغ و فروش کالاهای تجاری، وسایل و خدمات می باشد. این راه ها در این مقاله توضیح داده شده اند.

31

تبلیغات CPM میتوانند سنت بیاورند.

تبلیغات CPM(کوتاه شده cost per thousand) قدیمی ترین راه درآمدزایی سایت است. شما در سایت خود بنر قرار میدهید و اعلان کنندگان بر اساس خاص بودن تاثیرات و تعداد ملاقات از سایتتان، به شما پول میدهند.

تبلیغات CPM راحت ترین درآمدزایی ازسایت است زیرا تقریبا هیچ تلاشی از شما نمیخواهد اما کمترین امکان را دارد زیرا به عنوان یک نقش (مگر اینکه واقعا یک ترافیک خیلی بالا داشته باشید و مخاطبانتان هدفمند باشند)، نرخ آن کم است. بعضی از تبلیفات شبکه ای CPM به اندازه $0.05 به ازای هر 1000 تا پول میدهند که یعنی شما به میلیون ها ملاقات کننده احتیاج دارید تا $100-200 در ماه بدست آورید.

تبلیغات ناگهانی و لایه ای اندکی بیشتر ($ .5-2 به ازای 1000 تا ملاقات از صفحه) پول میدهند. آنها میتوانند چند دلار در ماه برای شما بیاورند ولی بسیاری از ملاقات کننده ها آنها را خشم آور میدانند و به همین علت بسیاری از متخصصان وب علاقه ندارند که از این مدل تبلیغ ها در سایتشان استفاده کنند.

32

تبلیغات CPM هزینه بالایی وجود دارد برای مثال 2-5$ به ازای هر نفر، اما معمولا شبکه هایی که آن ها را اجرا میکنند ترافیک و کیفیت بالای لازم برای سایت که خوانا باشد، دارند. به عنوان نتیجه، راه یابی به این سایت ها و استفاده از این تبلیغات CPM سودآور، بسیار سخت است.

شبکه های CPM بسیاری وجود دارند که میتوانیم آنها را پیشنهاد دهیم.برای سایت های با ترافیک بالا، انتخاب بهتر و بعضی از گزینه های خوب، advertising.com, tribalfusionو casalemedia و  valueclick می باشند زیرا نرخ CPM خوب است. Adbrite , adtoll, rightmedia و  burstmedia نیز خوب هستند. بعضی از این شبکه ها فقط CPM هستند در حالیکه بقیه سایر مدل های تبلیفات را نیز دارند. گوگل نیز تبلیغات CPM دارد بنابراین میتوانید آن ها را امتحان کنید.

تبلیغات CPC یک راه مقرون بصرفه پول درآوردن از سایت است.

تبلیغات CPC (مختصر cost per click) با CPM متفاوت است زیرا با CPC زمانی که ملاقات کننده ها آن را ببینند پول نمیکیرید بلکه زمانی که روی آنها کلیک کنند پول میکیرید. خبر خوب این است که نرخ CPC بسیار بسیار بهتر است و بعنوان نتیجه ممکن است که بتوان یک درآمد مناسب حتی با یک سایت کوچک بدون ترافیک خیلی بالا بدست آورد. کلید موفقیت CPC داشتن یک سایت هدفمند در طبقه است که که اعلان کننده های بسیاری دارند.

33

معروف ترین شبکه CPC، google adsense است و حتی شبکه های CPC دیگری نیز وجود دارند، درآمدی که میتوانید ا adsense بدست آورید بسیار زیاد است. دلیلش این است که google adsense  اعلان کننده های بسیاری دارد و اگر سایت شما در طبقه خوبی باشد، CPC بهترین راه برای درآمدزایی از سایتتان است. بعلاوه برخلاف بعضی دیگر از شبکه های تبلیغ CPC، Google adsene به روی همه ناشران از سراسر جهان باز است.

معمولا تبلیغات CPC نوشته هستند و شما آنها ا در یک بلوک منتشر میکنید. هرچند تبلیغات غیر نوشته ای هم وجود دارد که کلمات کلیدی مشخص میشوند و زمانی که ملاقات کننده ها ماوس خود را روی آن قرار دهند، یک صفحه کوچک  با تبلیغات CPC ظاهر میشود.تبلیغات غیرنوشته ای کمتر مزاحمند اما کوشش بیشتری برای کاربر لازم است تا آن ها را شناسایی کند(و بعد از همه روی آن کلیک کند) یعنی اینکه شانس شما برای پول درآوردن کاهش می یابد. Kontera یکی از معروف ترین شبکه ها برای تبلیغات CPC غیر نوشته ای است.

لیست شبکه های تبلیغات خوب CPC به اندازه CPM یا CPA بلند نیست اما هنوز انتخابی  وجود دارد. برای مثال، google adsene, Yahoo!publisher network (YPN), bidvertiser, chitika و clicksor در کل بالاترین انتخاب ها در نظر گرفته میشوند اما از زمانی که بسیاری از شبکه های تبلیغ CPM نرخ خوبی برای کلیک بر تبلیغ CPM هزینه میکنند، شاید بخواهید آن را امتحان کنید.

تبلیغات CPA میتوانند شما را ثروتمند کنند.

در حال حاضر CPA ( مخفف cost per action) اقتصادی ترین راه برای درآمدزایی یک سایت در یک طبقه اقتصادی می باشد. CPA که “برنامه های وابسته” نیز نامیده میشود، زمانی که ملاقات کننده های شما فعالیتی میکنند، به شما کمیسیون میدهند. بیشتر اوقات این فعالیت ها خرید هستند اما میتواند چیزهای دیگر هم باشد مانند دانلود یک آزمایش مجانی، یا مشترک شدن در خدمات یک تبلیغ کننده.

برنامه های وابسته میتوانند شما را ثروتمند کنند زیرا محصولاتی با کمیسیون زیاد وجود دارند. برای طبقه هایی مانند سلامتی، امور مالی، سفر و غیره برنامه های وابسته یک معدن طلای واقعی هستند.

به هرحال برنامه های وابسته تلاش بسیاری از جانب شما میخواهد و تضمینی برای اینکه تلاش شما نتیجه خوب دهد و پول زا باشد نیست. گاهی اوقات حتی بهترین تلاش ها در سایت شما نتیجه نمیدهد و تنها کاری که میتوانید انجام دهید این است که میتوانید آنها را با تلاش های دیگر جایگزین کنید و آرزو کنید که آنها بهتر جواب دهند.

ممکن است صدها شبکه تبلیغ CPM وجود داشته باشد ولی برای CPA هزاران تا وجود دارد. عملا امتحان همه آنها غیر ممکن است و به همین دلیل ما بهترین آنها را برای شروع به شما توصیه میکنیم. Amazon, ebay, sharesale, commission junction, clickbank, max bounty, azoogle, never blue ads, linkshare یا pepperjam تعداد کمی از بهترین شبکه های CPA که میتوانیم توصیه کنیم، هستند.

فروش مستقیم تبلیغات

اگر شما با نرخ شبکه های تبلیغ CPM خوشحال نیستند یا CPC و CPA نتیجه خوبی در سایت شما نمیدهند، میتوانید فروش مستقیم را امتحان کنید. به هرحال، در ذهن داشته باشید که این تلاش ها ممکن است به موفقیت نیانجامد و اگر سایت شما مخاطبان اعلان کننده نداشته باشد، نمیتواند به جایی رسید و شما به سختی خواهید توانست که درمورد قیمت مذاکره کنید. هنوز برای بعضی از سایت ها فروش مستقیم فضای تبلیغ یک چاره خوب است و به همین دلیل میتوانید این را نیز امتحان کنید.

Openads ad server , OIO publisher ad platform دو سایتی هستند که میتوانید شانس خود را در آن امتحان کنید. Adbrite نیز به شما اجازه میدهدتا فضای خود را قیمت گذاری کنید. در واقع، هر سایت اصلی به شما شانس این را میدهد تا ویجت بر سایت خود بگذارید و تبلیغ کننده ها را برای تبلیغ در سایتتان مستقیما دعوت کنید.

کالاهی تجاری، وسایل و خدمات را بفروشید.

علاوه بر تبلیغات CPA جایی که میتوانید کالاهای تجاری را بفروشید، میتوانید سعی کنید کالاهای تجاری و یا محصولات و خدمات با برند خود بفروشید. این تکنیک به خوبی برای سایت های معروف با مخاطبان وفادار کار میکند و به سختی آسان ترین راه برای درآمدزایی از سایت است. میتوانید فروش محصولات، خدمات و کالاهای تجاری را به عنوان خدمات تکمیلی امتحان کنید و ببنید اگر این روش درآمدزایی کار میکند، تجارت خود را بسط دهید. Cafepress یکی از بهترین مکان ها برای فروش کالاهای تجاری با لوگوی خودتان است و بهترین چیز این است که آنها به اندازه تقاضا چاپ میکنند و لازم نیست که آنهها را در انبار نگه دارید.

روش درآمدزایی توضیح داده شده در اینجا را میتوان ترکیب کرد. میتوانید تبلیغات CPM را با CPA یا CPC باهم انجام دهید.  همچنین میتوانید تبلیغات چندگانه از یک مدل از شبکه های تبلیغاتی مختلف را باهم ترکیب کنید و این مدل این شبکه ها را به خطر نمی اندازد.

این یک دستورالعمل جهانی برای درآمدزایی از سایت نیست. نقش اصلی این است که شما باید امتحان کنید و ببینید که کدام جواب میدهد. حقیقت این است که روشی که برای یک نفر جواب داد الزاما برای شما نیز کارا نخواهد بود، بنابراین باید امتحان کنید و ببینید

درباره ی مدیر

علی خضرائی هستم وبمستر سایت اکسپرت سئو, 5 سال هست که در زمینه سئو فعالیت دارم

همچنین ببینید

آموزش ساخت سایت مپ

آموزش ساخت سایت مپReviewed by نویسنده on Nov 8Rating: 5.0سلام خدمت تمامی دوستداران سئو و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

expertseo expertseo 09364229726 contact.expertseo@yahoo.com