خانه / آموزش سئو / چگونه از فیبسوک بازدیدکننده بدست آوریم

چگونه از فیبسوک بازدیدکننده بدست آوریم

فیسبوک اولین شبکه اجتماعی نیست ولی مشهورترین است. تعداد زیادی شبکه اجتماعی قبل از فیسبوک وجود داشت و در حالیکه بعضی از آنها مدتی مشهور بودند، هیچ کدام نتوانشتند به شهرت فیسبوک برسند. علاوه بر در تماس بودن با دوستانتان، فیسبوک میتواند برای تجارت هم استفاده شود. شما میتوانید از آن برای ترویج محصولات و خدماتتان، بدست آوردن مشتری های جدید، یا برای گرفتن ترافیک برای سایتتان استفاده کنید.

مانند توییتر، فیسبوک نیز یکی از چندین راه بدست آوردن ترافیک سایت میباشد. بسیاری از بازارها معتقدند ترافیک حاصل از فیسبوک، توییتر و بقیه شبکه های اجتماعی اصلی برای افزایش ترافیک سایت از گوگل، فقط وابسته به زمان است. در پست قبلی به مطلب چگونه از توییتر بازدیدکننده بدست آوریم اشاره کردیم.

facebook

درحالیکه این زمان ممکن است برسد، این را به عنوان یک قول نپذیرید که حتی اگر همه چیز را درست انجام داده باشید، فیسبوک، توییتر و یا هر سایت مشابه معجزه ترافیکی برای شما انجام دهند. برای بعضی از افراد فیسبوک به خوبی عمل میکند و برای بعضی دیگر اصلا به کار نمی آید. برای توییتر هم همین طور است. شما نمیتوانید بدانید که فیس بوک یا توییتر بتوانند ترافیک شما را زیاد کنند. به هر حال هر دو در گرفتن امتیازات سئو سایت تاثیر گذار خواهند بود. فقط هر دو را امتحان کنید و ببنید که کدام برای شما کار میکند.

بر خلاف توییتر که خیلی ساده است، فیسبوک امکانات بیشتری را فراهم میکند. بلهف ممکن است شما به زمان بیشتری برای بررسی کردن همه امکانات و مزیت آنها احتیاج داشته باشید ولی خوشبختانه آنها بازگشت عالی در ترافیک دارند. اینجا چند راهکار برای تبدیک فیسبوک به هیولای ترافیک آمده است:

 • پروفایل شما اسلحه اصلی شماست.

مانند توییتر و سایر شبکه های اجتماعی، اگر پروفایل خود را جالب نکنید، به سختی مشهور میشوید. اطلاعات پس زمینه کافی بدهید و فراموش نکنید که پروفایل خود را عمومی کنید چون با این راه، حتی افرادی که شما را نمیشناسند، زمانی که پروفایلتان را میبینند، ممکن است به شما جذب شوند و پشتیبان شما شوند.

 • اطلاعات مربوط به سایتتان را در دیوار و گالری عکس قرار دهید.

فیسبوک به شما این امکان را میدهد که درمورد خودتان و تلاش هایتان زیاد بنویسید و همچنین عکس قرار دهید. پس از همه این امکانات استفاده کنید تا خودتان و محصولاتتان را جذاب کنید. حتی  بهتر است که ویدیو را قرار دهید و همه نوارها را پر کنید. بنابراین اگر چیز معنی داری برای قرار دادن دارید فقط بگذارید!

 • شبکه خودتان را بسازید.

مانند سایت های اجتماعی دیگر، شبکه شما سرمایه اصلی شماست. به همین دلیل باید دوستانتان، آشنایان و شریکانتان را دعوت کنید و از آنها بخواهید که پشتیبان شما باشند. همچنین باید افرادی که علایق مشابه شما دارند را جستجو کنید. تحمیل کننده نباشید و اسپم نکنید زیرا این راهی برای متقاعد کردن افراد برای پیوستن به شبکه شما نیست.

facebook2

 • مرتبا بنویسید.

مهم نیست که چیزهای درون پروفایلتان چقدر جالب هستند، اگر مرتبا محتوای جدید قرار ندهید، ترافیک پروفایل فیسبوکتان(و به ترتیب ترافیک فیسبوک به سایتتان) کم کم کاهش پیدا میکند. اگر میتوانید روزانه چست بگذارید، خوب است ولی اگر آنطور مرتب نوشته نمیگذارید،تلاش کنید هرچقدر که میتوانید نوشته قرار دهید.اگر چیزی نبود، مرتبا وضعیت خود را به روز کنید. این بهتر از هیچ است پس اینکار را کنید.

 • فعال باشید.

یک پروفایل عالی، یک شبکه تاثیرگذار و مرتبا نوشتن فقط بخشی از یک دستورالعمل برای موفقیت در فیسبوک هستند. شما همپنین نیاز دارید که فعال باشید. به پروفایل های پشتیبان های خود سربزنید، در گروه های آنها و سایر ابتکار عمل ها جا بگیرید و به وبسایت آنها سربزنید. شما حق دارید که همه اینها زمان زیادی را میگیرد و ممکن است به زودی بفهمید که فیسبوک یک مشغله تمام وقت است اما اگر متوجه یک افزایش در ترافیک سایتتان بشوید، همه اینها ارزشش را داشته است.

 • صفحه خود را مرتب کنید.

بر خلاف سایر شبکه های اجتماعی، فیسبوک انعطاف پذیری بیشتری دارد و میتواند اطراف جعبه های زیادی حرکت کند. اگر ورودی RSS را با لینک هایی به وبلاگتان در یک فضای قابل مشاهده قرار دهید، به تنهایی میتواند ترافیک زیادی برایتان بیاورد.

 • بررسی کنید که چه کاربردهای جدید فیسبوکی وجود دارند.

کاربردهای فیسبوک بسیار زیادند و هر لحظه جدید و جدیدتر میشوند. در حالیکه بسیاری از این کاربردها چیزی که شما احتیاج دارید نیستند، برنامه هایی وجود دارند که برای شما به خوبی کار میکنند. برای مثال، MarketPlace یا BlogFriends بسیار مفید هستند و باید از آنها بهر بگیرید. همچنین شما میتوانید از ویجت ها برای نوشته های متقاطع(مثلا، نوشتن مستقیم بر توییتر از فیسبوک) استفاده کنید زیرا وقت شما را ذخیره میکند.

facebook3

 • از تبلیغات اجتماعی فیسبوک استفاده کنید.

اگر نمیتوانید از راه عادی ترافیک به دست آورید میتوانید استفاده از تبلیغات اجتماعی فیسبوک را مدنظر بگیرید. تبلیغات PPC وجود دارند و شروع یک مبارزه مشابه یک مبارزه ادورادز است.

 

 • یک گروه را راه اندازی کنید.

گروه های زیادی در فیسبوک وجود دارند اما این امکان وجود دارد که طبقه برای شما وجود داشته باشد. یک گروه مرتبط با تجارت خود راه اندازی کنید و افراد را به آن دعوت کنید. مزیت این روش این است که شما کاربرهای هدفمند میگیرید مثلا افرادی که به شما، محصولاتتان و ایده هایتان علاقه مند هستند.

 • اضافه های فیسبوکی خود را بنویسید.

درحالیکه این مرحله برای همه نیست، اگر میتوانید اضافات فیسبوکی بنویسید، یک راه دیگر برای مشهور کردن پروفایل فیسبوکتان و به دست آوردن ترافیک برای سایتتان است.

 • از پروفایل های جداگانه استفاده کنید.

متاسفانه پروفایل های فیسبوک اطلاعات شخصی زیادی را در معرض نمایش قرار میدهد و اگر عمومیت زیادی نخواهید، آدم ترسویی نیستید. بسیاری از افراد حق دارند که درمورد امنیتشان در شبکه های اجتماعی نگران باشند و به همین دلیل غیر معمول نیست که افراد یک پروفایل شخصی دوستان و یک چروفایل تجاری برای گسترش کارشان داشته باشند. شما میتوانید یک پروفایل واحد برای هر دو هدف داشته باشید اما اگر نگرانی های امنیتی دارید، بهتر است جداکردن آنها را مدنظر بگیرید. بهتر است که امن باشید تا شرمنده.

فیسبوک همیشه تغییر میکند و فرقی نمیکند که چقدر برای دنبال کردن آنها تلاش کنید، امکانات جدید  و جدیدتری برای بررسی کردن وجود دارد. به همین دلیل ممکن نیست که بتوان یک لیست کامل از تاکتیک های افزایش ترافیک از فیسبوک به سایتتان بنویسید. به هرحال اگر سعی کنید که اصول موفقیت در فیسبوک که نوشتیم را به کار ببرید، شانس افزایش ترافیک زیاد خواهد بود.

درباره ی مدیر

علی خضرائی هستم وبمستر سایت اکسپرت سئو, 5 سال هست که در زمینه سئو فعالیت دارم

همچنین ببینید

گوگل آنالیتیک چیست

گوگل آنالیتیک چیست

گوگل آنالیتیک چیستReviewed by نویسنده on Nov 7Rating: 5.0خب سلام میکنم خدمت شما دوستداران علم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.