خانه / آموزش سئو / بهینه سازی سایت برای Baidu

بهینه سازی سایت برای Baidu

بهینه سازی سایت برای BaiduReviewed by مدیر on Oct 9Rating: 5.0

معمولا تلاش های سئو برای بالا بردن رنک در گوگل و یا یاهو و بینگ به کار می آیند. به هرحال، علاوه بر بینگ3، موتورهای جستجویی هم هستند که شما را جذب خواهند کرد. حتی بعضی از آنها ممکن است گزینه های بهتر از گوگل، یاهو و یا بینگ را بدهند. اگر این موتورهای جستجو توسط مخاطبان هدف گیری شده شما استفاده شوند، مفیدتر خواهند بود و صرف زمان برای بهینه کردن آن ارزش دارد.

اگر درمورد Baidu چیزی نشنیده اید، نگران نباشید. این یک موتور جستجوی عمومی است اما دسترسی آن جهانی نیست و به همین دلیل افراد بسیاری درمورد آن نمیدانند. به هرحال، Baidu یک موتور جستجوی دیگر نیست که وقت شما را به هدر بدهد. Baidu در چین بزرگ است و از زمانی که جمعیت چین بیشتر از یک میلیارد است، اگر رتبه خوبی در بایدو بدست آوریدف یک تفاوت خوب ایجاد میکند. در واقع اگر جهانی کار میکنید، اگر اکثر ملاقات کننده هایتان چینی هستند، نمیتوانید این بازار را از دست بدهید. در بازار چینی، اشتراک بایدو نزدیک به 60% است و آن رایج ترین موتور جستجوی چینی زبان است. گوگل کمتر از بایدو در چین معروف است. پس اگر ترافیک شما از بازار چین می آید، باید سایت خود را برای بایدو بهینه کنید.اگر به موتور جستجوی bing علاقه دارید مطلب بهینه سازی Bing را بخوانید.

baidu

الگوریتم بایدو با گوگل، بینگ و یاهو متفاوت است. کمتر لغوی است و از به هم چسباندن الگوریتم های موتورهای جستجوی سال های خیلی قبل درست شده است. اینجا چند راهکار که باید برای گرفتن رتبه خوب در بایدو انجام دهید، آورده شده است:

  • کلمات کلیدی درست چینی را پیدا کنید.

مانند سایر موتورهای جستجو، کلمات کلیدی برای رتبه بندی بسیار مهمند. برای بهینه سازی باید کلمات کلیدی درست چینی را پیدا کنید.این یک چالش خواهد بود زیرا چینی لهجه های زیادی دارد و کلمات یکسان در لهجه های مختلف معانی متفاوتی دارند. به هرحال، چینی پین یین در بایدو ترجیح داده میشود و به همین دلیل چینی پین یین بهترین انتخاب است. شما نه تنها برای کلمات کلیدی بلکه برای کل متن باید به آن تکیه کنید.

  • شما در چینی به محتوای خیلی زیادی نیاز دارید.

حتی اگر چینی زبان رسمی سایتتان نباشد، باید صفحات چینی زیادی در سایتتان داشته باشید. در بایدو محتوا مثل شاه است، مانند سایر موتورهای جستجو. زمانی که مقدار خیلی زیادی محتوای چینی ایجاد کردید، از دستورالعمل های رسمی درمورد اینکه کدام محتوا در چینی قابل قبول است را پیروی منید زیرا قوانین سختی در آنجا وجود دارد و اگر از آنها تبعیت نکنید، میتواند رتبه تان در بایدو را از بین ببرد.

  • متاتگ ها وزن خیلی زیادی دارند.

مشابه روزهای ابتدایی سایر موتورهای جستجو، متاتگ ها برای بایدو اهمیت خیلی زیادی دارند بنابراین فراموش نکنید که از آنها زیاد استفاده کنید. اما از متاتگ ها سوءاستفاده نکنید و آنها را با کلمات کلیدی پر نکنید.

  • یک اسم دامنه چینی پین یین بگیرید و سایت خود را در یک میزبان چینی قرار دهید.

اسم های دامنه نیز در بایدو اهمیت دارند. علاوه بر داشتن کلمات کلیدی در اسم دامنه تان، شما به داشتن یک اسم دامنه در چینی پین یین دارید. میتوانید از یک .com, .net یا .cn نیز استفاده کنید. برای نتایج بهتر، سایت خود را در یک میزبان چینی قرار دهید تا به شما یک امتیاز اضافی در بایدو بدهد.

  • از ساختار نویگشن ساده استفاده کنید.

ساختار ناوبری ساده برای همه موتورهای جستجو یک الزام است اما برای بایدو اهمیت بیشتری دارد. بایدو لینک هایی که عمیقا در زیر کد های نامنظم مدفون شده اند یا در سطح عمیق سلسه مراتب سایت قرار دارد را دنبال نمیکند.

baidu-google-china

 

  • مراقب محتوای تکرار ی باشید.

بایدو نسبت به محتوای تکراری بسیار سخت گیر است. اگر متن تکراری داشته باشید، با موتورهای جستجو دیگر هم ممکن است مشکل داشته باشید اما بایدو تحمل کمتری دارد. برای اینکه بدانید چه چیزی را فهرست نکنید و اینکه امن هستید از یک robot.txt استفاده کنید.

  • از لینک به همسایه بد و یا لینک اجاره ای استفاده نکنید.

ارتباط با همسایگی بد و گرفتن لینک از یک لینک اجاره ای، ایده خوبی برای هیچ موتور جستجویی نیست اما جریمه های بایدو خشن تر هستند، بنابراین باید به این نکته توجه کنید. همچنین لینک های خارج ار محدوده زیادی در سایتتان قرار ندهید زیرا این نیز رتبه بندی سایتتان را در جهت منفی تحت تاثیر قرار میدهد.

  • برای پیشرفت برنامه ریزی کنید.

در گوگل میتوانید در یک هفته در بالاترین رتبه باشید (در نظر داشته باشید که این حتما عادی نیست و منظور ما این نیست که باید استراتژی خود را برای رسیدن به آن تغییر دهید.) اما موفقیت در بایدو به این سرعت بدست نمی آید. در بایدو 6 ماه یا بیشتر زمان لازم است تا به رتبه خوبی که در گوگل یک شبه به دست می آورید، دست یابید. برای مثال، اگر یک سایت مربوط به تابستان را توسعه می دهید باید بهینه سازی را قبل از نوامبر انجام دهید تا زمانی که فصل میرسد، سایت شما رتبه ای که میخواهید را بدست آورده باشد.

  • بایدو با متن جاوا و فلش کار نمیکند.

گوگل، متن جاوا و فلش را دوست ندارد ولی بایدو مطلقا از آنها متنفر است. به همین دلیل باید از متن جاوا و فلش فقط زمانی استفاده کنید که یک محتوا با مدل html فراهم کرده باشید که با فلش یا متن جاوا آمیخته شده باشد. بایدو iframe ها را هم دوست ندارد بنابراین از استفاده از آن ها هم دوری کنید.

baidu-logo

  • مطمئن شوید سایتتان عنکبوتی شده باشد

مانند سایر موتورهای جیتجو، بایدو از کرالرها استفاده میکند. بنابراین مطمئن شوید که سایتتان اسپایدر شده باشد. از یک شبیه ساز عنکبوت استفاده کنید تا ببینید چه چیزهایی از سایتتان قابل دسترس هستند و چه چیزهایی نیستند.

همانطور که میبینید، بهینه سازی برای بایدو با بقیه موتورهای جستجو تفاوت زیادی ندارد اما ویژگی های خاص خودش را دارد. از قوانین پیروی کنید و صبور باشید، زود یا دیر، به موفقیت میرسید. زمانی که بهینه سازی بایدو شما تمام شد، اگر ساییتان بهتر از گوگل مخصوصا برای جستجوهای مخصوص کشور، رتبه آورد، شوکه نشوید. زمانی که محتوای چینی زیاد و یک اسم دامنه چینی داشته باشید، به شما برای رسیدن به رتبه بهتری در جستجوهای چینی در هر موتور جستجویی کمک میکند.

درباره ی مدیر

علی خضرائی هستم وبمستر سایت اکسپرت سئو, 5 سال هست که در زمینه سئو فعالیت دارم

همچنین ببینید

گوگل آنالیتیک چیست

گوگل آنالیتیک چیست

گوگل آنالیتیک چیستReviewed by نویسنده on Nov 7Rating: 5.0خب سلام میکنم خدمت شما دوستداران علم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.