خانه / آموزش سئو / Pinterest چیست

Pinterest چیست

Pinterest چیستReviewed by مدیر on Oct 9Rating: 5.0

Pinterest خود را یک صفحه سنجاقی آنلاین معنی میکند. آن ممکانی است که میتوانید عکس ها و چیزهایی که به آنها علاقه مندید را سنجاق کنید و با دنیا به استراک بگذارید. مشابه شبکه های اجتماعی دیگر، افراد را دنبال میکنید و دنبال کننده دارید. همچنین دیگران میتوانند چیزهایی را که سنجاق کرده اید را دوباره سنجاق کنند و در دنیا منتشر کنند. در ضمن باید به این نکته توجه داشته باشید که این موارد بصورت مستقیم در سئو سایت تاثیر گذار نیستن و بصورت غیر مستقیم به موضوع بهینه سازی سایت اشاره دارد.

در حالیکه محدودیتی در چیزهایی که میتوانید قرار دهید وجود ندارد، Pinterest برای همه برندها مناسب نیست. اگر بتوان محصولات/خدمات شما را با روش ها بصری نمایش داد، بهتر کار میکند(مثلا لباس، مبلمان و غیره) و در اینصورت شهرتی که شما و محصولاتتان از Pinterest بدست خواهید آورد معجزه وار خواهد بود.

pinit

راهکارهایی برای بهترین استفاده از Pinterest

  • در Pinterest فعال باشید.

مانند هر شبکه اجتماعی Pinterest یک دزد بزرگ زمان است. باید برای آن روزانه زمان بگذارید تا بتوانید چیزهایی را که دیگران قرار میدهند دنبال کنید، به آنها نظر دهید و غیره. نمی توانید از آن انتظار مفید بودن داشته باشید اگر در آن روزانه فعال نباشید.

  • از عکس های با کیفیت بالا استفاده کنید.

Pinterest درمورد جاذبه های بصری است. به همین دلیل نمی توانید از عکس هایی بدی که با موبایل 10 سال پیش خود گرفته اید، استفاده کنید. شما به عکس هایی با کیفیت حرفه ای نیاز دارید زیرا در غیر اینصورت به جای فایده رساندن به برند خود، به آن ضربه میزنید. این الزاما به این معنی نیست که یک عکاس حرفه ای را استخدام کنید. با وسایل درست و چند توانایی، میتوانید عکس هایتان را خودتان بسازید.

  • پی در پی بنویسید.

زمانی که دنبال کننده های خود را علاقه مند کردید، عادت میکنند که همیشه به صفحه شما سر بزنند. یک حقه برای اینکه دنبال کننده هایتان را علاقه مند کنید، پی در پی نوشتن است. اگر 10 عکس دارید که میخواهید آنها را قرار دهید، همه را یکبیاره نگذارید، هر روز یکی از آنهها را بگذارید و توضیح دهید که این عکس 1 از 10 است، 2 از 10 است و غیره.

  • یک دکمه ی Pin-it را روی سایتتان قرار دهید.

اگر میخواهید که مطالبتان دوباره سنجاق شوند، باید این کار را برای کاربرانتان آسان کنید. یک راه برای این کار قرار دادن دکمه pin-it در سایتتان است. بررسی کنید که چه دکمه های pim-it برای جایگاه شما در دسترس است( مثلاworldpress, Joomla و غیره). یکی از آنها را انتخاب کنید در یک مکان مناسب قرار دهید و شمردن سنجاق ها/ دوباره سنجاق را آغاز کنید.

pinterest

  • مطالب جالب بگذارید، فقط به محصولات/خدمات خود محدود نباشید.

مردم خیلی کم به صفحه شما می آیند تا محصولاتتان را ببینند، پی عکس های دیگری که کاربران را جذب میکند نیز بگذارید. این کمک میکند تا کاربران جدیدی به استراک شما جذب شوند زیرا زمانی که یک عکس جالب در جایی در Pinterest میبینند، شانس این وجود دارد که پروفایلتان را هم ببینند و نگاهی به محصولاتتان بکنند. اگر فقط عکس محصولاتتان را قرار دهید، نمیتوانید بینندگان اتفاقی را جذب کنید.پیشنهاد ما این است  که اگر میخواهید سایت خودتون رو سئو کنید با ما در ارتباط باشید.

  • توضیحات جالب و معنی داری بنویسید.

عکس ها طعمه هستند اما حتی یک عکس واضح هم از توضیح شود میبرد. بعلاوه،  یک توضیح خوب کمک میکند عکستان در موتورهای جستجو رتبه خوبی پیدا کند، یعنی ترافیک بیشتری خواهید داشت. در توضیحات خود کوتاه و دقیق باشید و کاربرانتان کاملا از /ان قدردانی خواهند کرد.

  • آگاهانه از هشتگ استفاده کنید و تخته خود را طبقه بندی کنید.

زمانی که از هشتگ استفاده میکنید و مظالب خود را طبقه بندی میکنید.، آنها را سازماندهی تر شده نشان خواهد داد و آسناتر پیدا خواهند شد. از طرف دیگر، بیش از حد از هشتگ استفاده نکنید مثلا فقط اگر خیلی احتیاج داشتید از هشتگ استفاده کنید زیرا در غیر اینصورت مطالب شما جعلی به نظر می آیند و خوانندگان از آنها خواهند گذشت.

pinterest2

  • کاربرانی که گروه های بزرگ دنبال کننده را دنبال کنید.

زمانی که انتخاب میکنید که چه کسی را دنبال کنید، فقط به جالب بودن مطالب آنها دقت نکنید، اینکه گروه دنبال کننده زیادی داشته باشند را هم در نظر بگیرید. زمانی که همچین کاربرانی را دنبال میکنید و مخصوصا اگر آنها تصمیم بگیرند که شما را دنبال کنند، زمینه ی بزرگ دنبال کننده های آنها یک مزیت بی چون و چرا است زیرا آنها تصمیم میگیرند که مطالبی که گذاشته اید را دوباره قرار دهند. همچین کاربر قدرتمنی میتواند ازدحام را به تخته شما بیاورد.

  • مطالب جالب را دوباره قرار دهید.

مانند هر شبکه اجتماعی، تعامل با بقیه کاربران در Pinterestیک کلید است. به این دلیل، دوست داشتن و نظر دادن به مطالب دیگران کار عاقلانه ای است. این باعث میشود بیشتر دیده شوید و در نتیجه لایک و نظرهایی از کاربران دریافت کنید. هرچند مانند هشتگ، باید اندازه داشته باشید مثلا هر مطلبی را که دیدید دوست نداشته باشید و یا نظر ندهید زیرا این تعامل شما را کم ارزش میکند.

  • از ویدیوهاف نمودارها، عکسهای اطلاعاتی استفاده کنید.

Pinterest فقط در مورد مطالب ثابت نیست، یک قسمت هم برای ویدیو وجود دارد. البته، مانند یوتیوب نیست اما اگر بتوانید یک ویدیو جالب درمورد کارتان درست کنید، برای گذاشتن آن خجالت نکشید.اینها بین کاربران بسیار رایج هستند.

Pinterest یک مکان جالب است و به سختی میتوانید استفاده از آن را متوقف کنید. البته، مهم ترین مزیت آن شهرتی است که بدست می آورید. ممکن است نتوانید در Pinterest چیزی بفروشید اما دیده شدن و گرفتن ترافیک برای سایتتان موارد با ارزشی هستند که میتوانند فروش بیشتری ایجاد کنند بنابراین اگر محصولاتتان برای مدل و مخاطبان Pinterest مناسب است، درمورد گسترش آنها در آنجا اصلا معطل نکنید.

درباره ی مدیر

علی خضرائی هستم وبمستر سایت اکسپرت سئو, 5 سال هست که در زمینه سئو فعالیت دارم

همچنین ببینید

گوگل آنالیتیک چیست

گوگل آنالیتیک چیست

گوگل آنالیتیک چیستReviewed by نویسنده on Nov 7Rating: 5.0خب سلام میکنم خدمت شما دوستداران علم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.